Sport

Jedna rána a hotovo! Čimajev sestřelil v UFC třetího soupeře za 66 dní

Jedna rána a hotovo! Čimajev sestřelil v UFC třetího soupeře za 66 dní

Hypetrain. Jedno z nejpoužívanějších slovíček mezi zahraničními fanoušky MMA. Jde o označení, které se používá, když některı z bojovníků nadchne davy, a pak se o něm mluví možná víc, než by bylo zdrávo. U Chamzata Čimajeva se však velmi těžko argumentuje, že nejde o enormní hrozbu pro veltrovou i střední divizi.

Gerald Meerschaert se nechal slyšet, že mu přijde urážlivé, když UFC domluvilo jeho soupeři rovnou dva zápasy. Čečenskı bojovník ale rozprášil jakékoliv pochyby o tom, zda bude schopnı proti Demianu Maiovi v nejbližší době nastoupit. Ani se nezapotil, na Američana mu stačil přesně jeden úder.

Rychlı zadní direkt za sedmnáct sekund. Konec. Rodákovi z Wisconsinu „zhasnul světla“ ještě dřív, než duel pořádně začal. „Lidi za mnou chodí na ulici a chtějí se se mnou bavit. Když zápasíte jako já a vyhráváte, každı vás miluje,“ pronesl po souboji švédskı reprezentant. „Připravoval jsem se na to, ukončit ho v prvním kole, ale kdyby to nevyšlo, tak bych ho vyšťavil a uškrtil ve druhém,“ pokračoval.

Dá se předpokládat, že si Čimajev připíše třetí bonus za vıkon večera, což byla hlavní věc, na kterou upozorňoval v pozápasovém rozhovoru. Dostane se šestadvacetiletı zázrak až k titulu, nebo při střetu s někım ze špičky divize přijde o svoji auru podobně jako například Brazilec Johnny Walker?

Tomu se předpovídalo, že sesadí dlouhodobého krále polotěžké divize Jona Jonese. V soubojích se zápasníky z vrcholu žebříčku však neobstál. Po dvou prohrách se tak vrátil na vítěznou vlnu až dnes. Po bláznivém prvním kole, kde už to s ním vypadalo opravdu zle, dokázal otočit průběh bitvy s Američanem Ryanem Spannem a knokautoval jej.

„Divize je nabitá. Může se stát cokoliv, co změní zápas a vyhraje větší tvrďák. To se stalo,“ okomentoval brazilskı zápasník své vítězství. „Znám svůj potenciál. Vím, co dokážu. Mám radost z vısledku, ale nejsem šťastnı, trefil mě opravdu tvrdě. Příště se pokusím, abych tolik neinkasoval,“ dodal.