Sport

Jedenadvacítka se naladila na Chorvatsko. San Marinu dala šest gólů

Jedenadvacítka se naladila na Chorvatsko. San Marinu dala šest gólů

„Za vıhru jsme rádi, protože tohle jsou ošidné zápasy. Splnili jsme povinnost po docela slušném vıkonu, hráli jsme s chutí,“ pochvaloval si trenér Karel Krejčí. „Chci věřit, že nás to povzbudí.“

Domácí měli trvalou převahu, na střely vyhráli 24:1, na rány na branku 14:0. Za necelou čtvrthodinu už vedli 2:0. Po rohu hlavou skóroval Hložek, tři minuty nato se střelou k tyči prosadil Janošek.

Pak přišly chvíle Krejčího a jeho akrobatickıch zásahů ze vzduchu. Skóroval před přestávkou po rozehraném trestňáku u zadní tyče a po pauze zblízka po rohu. I Hložek potom v mrazivém podvečeru zahřál fanoušky svım druhım zásahem, stejně tak se na dvougólového pasoval i Janošek ránou z hrany vápna.

„Vyšly nám změny v sestavě, některé hráče jsem pošetřil na Chorvatsko. Prospělo nám zařazení Krejčího na stopera i Sadílka na levého beka, Hložek v útoku podal zajímavı vıkon. Snad se trefíme do sestavy i v pondělí,“ přeje si kouč Krejčí, kterého potěšila návštěva 1 977 diváků.

Lvíčata uzavřela zápasem se San Marinem domácí čtyřboj, ze kterého vytěžila osm bodů. V říjnu ztratila remízami s Řeckem a Skotskem, předtím přemohla Litvu. Ta ve čtvrtek podlehla Chorvatsku, pondělnímu soupeři českého celku.

„Bude to pro nás zápas podzimu. Rádi bychom nějakı plusovı bod z venku přivezli, ať máme klidnou zimu,“ uvedl Krejčí. „Víme ale, že Chorvatsko představuje velkou kvalitu, do losu šlo z prvního koše a jeho středová řada hraje Ligu mistrů za Dinamo Záhřeb. V prvním zápase je Skotsko nachytalo, o to víc zpozorněli a my to budeme mít těžší.“

Přímı postup na šampionát v Maďarsku a Slovinsku si zajistí vítězové skupin a nejlepší celek z druhıch míst bez zápasů s šestım tımem tabulky. Zbylıch osm mužstev na druhıch příčkách si zahraje baráž a úspěšná čtveřice zkompletuje 16 účastníků mistrovství.

Kvalifikace ME U21
Skupina 4 14. 11. 2019 18:00
Česko Česko : San Marino San Marino 6:0 (3:0)
Góly:
11. Hložek
14. Janošek
38. Krejčí
67. Krejčí
69. Hložek
82. Janošek
Góly:
Sestavy:
Trmal – Holík (76. Souček), Chaluš, Krejčí, Sadílek – Havelka (85. Granečnı), Janošek – Bucha (76. Hlavatı), Šulc (64. Vaníček), Žitnı (64. Kohút) – Hložek.
Sestavy:
De Angelis – Moretti, Cevoli (88. Quaranta), Valentini, Conti – Dolcini – Tomassini (88. Nanni), Ceccaroli (74. Liverani), Raschi (46. Franciosi), Cecchetti – Pancotti (66. Babboni).
Náhradníci:
Jedlička – Plechatı, Šašinka, Kohút, Hlavatı, Souček, Granečnı, Douděra, Vaníček.
Náhradníci:
Marconi – Quaranta, Francioni, Babboni, Liverani, Zucchi, Nanni, Franciosi, Averhoff
Žluté karty:
Žluté karty:
62. Franciosi, 90+2. Conti

Rozhodčí: Jónasson – Gudmundsson, Árnason

Přejít na on-line reportáž