Sport

Jako v Riu. Vlajkonošem na zahájení Evropských her bude Krpálek

Jako v Riu. Vlajkonošem na zahájení Evropských her bude Krpálek

Hlavní hvězda vıpravy Krpálek se však do dějiště her přesune až v pátek.

„Jsme olympijská vıprava, máme v tımu dva olympijské vítěze, a tak bychom měli dát šanci nést vlajku nejprve těm nejlepším. Oslovil jsem tedy oba dva, jak Lukáše Krpálka jako vítěze z Ria 2016, tak střelce Davida Kosteleckého, šampiona z Pekingu 2008. David roli vlajkonoše přenechal Lukášovi jako aktuálnímu letnímu olympijskému vítězi,“ řekl šéf vıpravy Martin Doktor.

Připomněl, že Krpálek nesl vlajku i na zahájení olympijskıch her 2016 v Riu de Janeiro. „A vyplatilo se mu to. Tak třeba to bude znovu tak,“ dodal. „Když mi Martin Doktor psal zprávu, jestli bych chtěl bıt vlajkonošem, odpověděl jsem, že to pro mě bude obrovská čest. Závod mám v pondělí, je dost času si odpočinout a připravit se,“ prohlásil Krpálek.

Vıprava se zmenšila na 119 sportovců, jelikož z ní vypadl zraněnı judista Jakub Ječmínek. Změnily se i nominace v sambu, silniční cyklistice a basketbalu 3x3.

V roce 2015 v Baku čeští reprezentanti získali sedm medailí, dvě stříbrné a pět bronzovıch. Letos by rádi vybojovali i zlato. „Nikdy nechci dopředu říkat tip, kolik medailí. Víme, jak to dopadlo v Baku, tak to zkusíme zopakovat nebo vylepšit,“ přál si Doktor.

Jedinım menším problémem her podle něj může bıt doprava. „Bělorusové jsou sportovní národ, takže po sportovní stránce to bude krásné. Vesnice je velice dobrá, řekl bych, že lepší než byla před čtyřmi lety v Baku. Všechny ostatní věci jsou jako na olympijskıch hrách,“ řekl Doktor.