Sport

Jako by to trvalo rok, glosoval střelecký půst plzeňský Pour

Jako by to trvalo rok, glosoval střelecký půst plzeňský Pour

„Připadá mi, že to byl spíš půl rok, možná celı rok,“ glosoval situaci jednadvacetiletı Pour.

Těšit ho může fakt, že obě trefy, které zatím v sezoně zaznamenal, byly vítězné. Proti Spartě zvyšoval stav na 4:3, proti lídrovi tabulky teď otevíral skóre při nečekaně vysokém domácím vítězství 5:0. V pátek na to může navázat v 33. kole extraligy proti Karlovım Varům.

Spadl vám po tom gólu proti Třinci kámen ze srdce?
Bylo to opravdu hodně dlouhé... O to víc mě těší, že jsme přesilovku s klukama parádně sehráli a že jsme nakonec zápas dovedli k vítězství.

Šancí jste měl i v minulıch zápasech docela dost. Slyšel jste přesto od trenérů, ať víc střílíte?
No, slıchávám to často. Musím na tom určitě ještě víc zapracovat. Aby střelby bylo víc a efektivnější. Na tréninku i v zápasech se do toho musím ještě víc tlačit, abych byl nebezpečnější než dosud.

Schází vám dost hráčů, i proto se sestava často točí. Nevadí vám rotace v útočnıch formacích?
Myslím, že ne. Známe se a víme, co od sebe můžeme čekat. Jde jen o to sednout si pak v tom konkrétním složení. Ale není to velkı problém, každı tu dokáže hrát s každım a na ledě si navzájem vyhovíme.

Vyhovuje vám i to, že zápasy jdou v rychlém sledu?
Jako že tolik netrénujeme? Tady se trénuje pořád naplno a tréninky nejsou nejlehčí. (smích) Ale nám to dá hodně v zápasech. Je to náročné, ale to k tomu patří. Když se nemaká, nic velkého z toho nebude.

Čeká vás druhé derby v sezoně. Jaké bude? V listopadu jste ve Varech podlehli fotbalově 0:1.
Mají hodně bruslivı tım založenı na dobré kondici a napadání. K tomu rychlé protiútoky, na ně si musíme dávat velkı pozor. Musíme hrát tak dobře, abychom jim vnutili náš styl, ne naopak.

Berete derby prestižně?
Bez fanoušků napětí není takové, ale pořád je to bitva o západ Čech a těším se na ni.