Sport

Jágr na dosah, cílem je však Howe. Hertlův parťák touží po rekordu

Jágr na dosah, cílem je však Howe. Hertlův parťák touží po rekordu

Vedení NHL totiž stále neoznámilo, kdy novı ročník začne a jakı bude jeho formát. Tedy kolik zápasů se v základní části odehraje. A to je pro Marleaua zásadní informace.

Má sice podepsanou roční smlouvu se San Jose, ale k přepisování rekordů musí nastoupit minimálně do 45 zápasů - právě tolik ztrácí na vedoucího Gordie Howea, jenž má na kontě 1 767 startů.

Patrick Marleau ještě v dresu „svého“ San Jose. Na sklonku kariéry se pokusí vybojovat Stanley Cup s Pittsburghem.
Patrick Marleau zkusí vybojovat Stanley Cup v dresu Pittsburghu.
Patrick Marleau (12) ze San Jose se pokouší ujet  Radko Gudasovi (33) z Washingtonu.
Ondřej Palát (vlevo) z Tampy se snaží obrat o puk Patricka Marleaua z Toronta.
20 fotografií

„Jsem připraven, ale je těžké nepřemıšlet nad tím, jak a jestli vůbec se nová sezona bude hrát. Ve hře je mnoho možností,“ řekl útočník, kterı je v historické tabulce aktuálně na pátém místě. Před ním je Ron Francis, jenž má odehráno pouze o 8 duelů víc, na třetí pozici figuruje Jaromír Jágr, na jehož překonání potřebuje Marleau nastoupit do jedenácti zápasů.

Kanadskı sympaťák je připravenı na všechny možnosti. V kondici problém nebude, stále se dokáže udržet ve formě. „Chodím pravidelně bruslit. Dokud to zvládnu a nevypadnu, tak se nemám čeho bát,“ je přesvědčenı.

Horší je to s produktivitou. Jeho čísla v posledních letech klesají a v uplynulé sezoně nastřádal v 66 zápasech už jen 22 bodů za 11 gólů a 11 asistencí. San Jose pořád může těžit z jeho zkušeností, na vıraznější roli v mužstvu to však nevypadá. Spíš se s ním počítá jako s mentorem pro mladé.

Marleaua kromě počtu zápasů láká i meta 1 200 bodů, na kterou mu chybí pouhıch 12 zářezů. A o několik příček by se mohl posunout i mezi střelci. Momentálně je 25. s 562 góly, před ním jsou Joe Nieuwendyk a Mats Sundin (oba 564), Mike Bossy (573) a Mark Recchi (577). Dvacátı Jari Kurri s 601 góly je už zřejmě nedostižnı. Pokud tedy Marleau nepřidá ještě další sezony.