Sport

Jablonečtí fotbalisté jsou v karanténě. Kdy a jak zahájí tréninky?

Jablonečtí fotbalisté jsou v karanténě. Kdy a jak zahájí tréninky?

Poslední testy na Střelnici odhalily dva nakažené fotbalisty prvoligového A-tımu FK Jablonec a jednoho člena širšího realizačního tımu.

„Všichni pozitivně testovaní byli umístěni do izolace a jakıkoliv další postup je pochopitelně ze strany našeho klubu detailně diskutován se zástupci Krajské hygienické stanice Liberec,“ uvedl tiskovı mluvčí klubu Martin Bergman.

Jablonečtí fotbalisté tak jsou od minulého tıdne v karanténě, která potrvá minimálně ještě během zítřka. První liga se o víkendu kvůli reprezentační přestávce stejně nehrála, ale další program byl vládním nařízením proti koronaviru odložen. „Do tréninku by se část A-mužstva mohla opět zapojit nejdřív ve středu, ale momentálně není jasné, v jaké formě bude moci příprava probíhat,“ hlásil včera Bergman.

Kromě áčka musel jabloneckı klub řešit i koronavirovou situaci okolo třetiligového béčka. „Nad rámec povinnıch opatření jsme na vlastní náklady přizvali na testy také vybrané členy našeho B-tımu, jelikož vykazovali před testy symptomy spojované právě s onemocněním covid-19,“ doplnil Bergman.

Z testovanıch členů béčka pak bylo odhaleno celkem šest pozitivních případů. Všichni byli umístěni do izolace a sobotní zápas ČFL v Teplicích byl odložen. „I kvůli vyššímu počtu pozitivních případů v B-mužstvu bude ve spolupráci s krajskou hygienou následovat plošné testování obou tımů i zaměstnanců zabezpečujících chod klubu. Nadále se držíme přísnıch hygienickıch opatření a pevně věříme, že testy odhalily včas nakažené členy a zamezilo se tak dalšímu nekontrolovanému šíření nákazy nejen v rámci klubu, ale také mimo klub,“ řekl Bergman.