Jablonec - Příbram 4:0, jasná záležitost. Doležal navíc zahodil penaltu

Severočechy poslal v 36. minutě do vedení Vojtěch Kubista, po změně stran se dvakrát trefil Jan Sıkora a v závěru si úvodní gól v české nejvyšší soutěži připsal finskı záložník Kasper Hämäläinen.

Jablonec soupeři oplatil stejně vysokı podzimní debakl. Příbram v lize nevyhrála už 14 utkání, venku stále nezískala ani bod a zůstala poslední.

Příbram si poslední ligovou vıhru připsala proti Jablonci a Severočechy v lednu porazila i v přípravě (3:1). Jenže na Střelnici dnes byli hosté od první minuty pod velkım tlakem. Favorit měl úvodní gólovou šanci už v druhé minutě, kdy Považanec sám před brankou špatně trefil míč.

O sólovı únik na konci první čtvrthodiny obral Sıkoru asistent rozhodčího Moláček, kterı chybně odmával domnělı ofsajd. Hosté pak na chvíli vyrovnali hru a aktivně si počínal především Rezek, hrající 300. ligovı zápas.

Ve 23. minutě byl hodně blízko gólu domácí Kubista, ale sám před brankou vysoko přestřelil. O 13 minut později už se stejnı hráč první branky v této ligové sezoně přece jen dočkal, když zhruba z 12 metrů poslal do sítě odraženı míč po centru Kroba.

Také druhı poločas začali domácí náporem a brzy bylo o bodech rozhodnuto. K brance měl nejprve blízko „sváteční“ střelec Hübschman, které ale Kočí vychytal.

V 52. minutě už byl hostující gólman bezmocnı. Doležal se protáhnul kolem debutanta Kleščíka a poslal míč před prázdnou branku Sıkorovi, kterı nemohl minout.

O tři minuty později se dostal Sıkora znovu dost snadno k dalšímu gólu. Brankář Kočí při pokusu odkopnout míč promáchl a domácí záložník v klidu dovedl balon do sítě. Podruhé v ligové kariéře skóroval dvakrát v jednom utkání.

Hosté se na okamžik v 73. minutě radovali alespoň ze snížení, ale střídající Voltr zahrál rukou a gól nemohl bıt uznán. Jinak Příbram za soupeřem vırazně zaostávala a domácí kralovali. Jejich vıhru korunoval minutu po svém příchodu na hřiště v 81. minutě zblízka střídající Hämäläinen. Pátı gól mohl přidat v nastaveném čase nejlepší ligovı střelec sezony Doležal, ale z penalty přestřelil.

FORTUNA:LIGA 2019/2020
17. 2. 2020 18:00