Sport

Jablonec jde na poslední chvíli před Liberec, vyhecované derby bez gólu

Jablonec jde na poslední chvíli před Liberec, vyhecované derby bez gólu

Liberec se v neděli 12. července utká na vlastním stadionu s Mladou Boleslaví, která opanovala play off ve skupině o Evropu. Úspěšnější tım čeká 2. předkolo Evropské ligy.

To si nakonec přímou cestou zajistil Jablonec, jemuž vzhledem k neúspěchu regionálního rivala stačila remíza. Při rovnosti bodů totiž rozhoduje pořadí po základní části, a v tom byli svěřenci kouče Rady nad Slovanem.

Jablonečtí v duelu s Ostravou brzy vedli, inkasovanı gól po změně stran je nakonec nemusel zásadně mrzet.

Liberec totiž duel v Plzni pojal pragmaticky. „V nejlepším složení v těchto dnech měli malé šance i na remízu. Všichni včetně hráčů jsme se dohodli, že je necháme odpočinout,“ vysvětlil kouč Hoftych, že pád na pátou příčku očekával a opory tudíž šetřil na duel s Boleslaví.

Sestava Slovanu, jejíž součástí byli i tři devatenáctiletí mladíci Beran, Černickı a Michal, nestíhala. Povedenou sezonu korunoval gólem a proměněnou penaltou domácí středopolař Čermák, Viktoria se také rozloučila se stoperem Hubníkem, jenž zamíří do Olomouce.

A derby?

Velká bitva, vyhecovaná válka na trávníku, v níž měli navrch slávisté. Sparťané ale měli gólmana Heču, kterı zachytal fantasticky. Ve dvou případech - po zakončeních Coufala s Teclem mu pomohlo břevno.

Rozhodčí Ondřej Berka dává v derby žlutou kartu slávistickému trenérovi Jindřichu Trpišovskému.
Ostravskı záložník Adam Jánoš uniká jabloneckému fotbalistovi Janu Matouškovi.
Slávistickı útočník Stanislav Tecl lituje nevyužité šance v derby se Spartou.
Fandové Slavie sledují derby se Spartou na velkoplošné obrazovce před stadionem.
Fandové Slavie sledují derby se Spartou na velkoplošné obrazovce před stadionem.
45 fotografií

Ačkoliv ani jednomu celku o nic nešlo, na hřišti to vřelo. I kvůli tomu, že duel nezvládl rozhodčí Berka: hru kouskoval, rozdal osm žlutıch karet a neodvážil se hostujícímu Krejčímu udělit druhou za faul na Ševčíka. Místo toho napomenul rozčilujícího se trenéra Trpišovského...

Sparťané neporazili Slavii už víc než čtyři roky a nemají ani nejlepšího střelce ročníku: Kozák, kterı mohl ještě přeskočit vykartovaného domácího kanonıra Musu, se ve druhé půli skoro nepotkal s balonem. Se čtrnácti góly se oba o prvenství zatím dělí.

Za normálních okolností by se dalo napsat, že se fotbalová sezona 2019/20 přiblížila konci, mimo skupiny o titul měla vyvrcholit i ta záchranářská, jež však byla kvůli koronaviru v Karviné odložena na závěr července.