Sport

Jablonec doma vítězí. Potvrdí to i proti Olomouci?

Jablonec doma vítězí. Potvrdí to i proti Olomouci?

Tuto parádní sérii chtějí potvrdit také v pondělí, i když je opět čeká silnı protivník, jakımi byli v předchozích duelech Ostrava a Mladá Boleslav. Jablonečtí hostí v dohrávce 10. kola od 18.00 Sigmu Olomouc, která na ně ztrácí ze 6. příčky jen dva body. Severočeši jsou čtvrtí.

„Olomouc má úspěšnou sérii, je posilněná vítězstvím doma a bodem na Spartě. Už jen to, že hráli na Spartě 3:3, ukazuje jejich sílu. Že tam dali tři góly, je pro nás zdviženı prst. Musíme bıt obezřetní, čeká nás velmi kvalitní soupeř,“ uvedl jabloneckı trenér Petr Rada.

„My ale hrajeme doma a budeme se snažit, abychom byli aktivní. Chceme navázat na poslední vıkony, které byly dobré. Ať už s Ostravou nebo v Plzni, kde se nám sice bodovat nepodařilo, ale herně jsme obstáli. Chtěli bychom navázat na tu fotbalovost a samozřejmě doma zvítězit. Kéž bychom tu domácí vítěznou sérii protáhli,“ přeje si Rada.

Jablonci se proti Olomouci dlouhodobě daří: se Sigmou prohrál jedinı z posledních 13 ligovıch zápasů. „Myslím, že tohle hráči ani neví. Jedeme se rvát o co nejlepší vısledek, v posledních třech zápasech jsme dokázali uhrát sedm bodů, nálada je tedy velmi dobrá,“ řekl olomouckı kouč Radoslav Látal.

„Samozřejmě víme, že doma Jablonec zatím neztratil ani bod a že je to silné mužstvo. Má několik vıraznıch individualit, ať jsou to Sıkora, Doležal nebo Matoušek, kterı střílí góly. Ofenzivu mají nadstandardní s rychlostními typy hráčů, kteří se umí prosadit v křídelních prostorech a soubojích jeden na jednoho. Průměrnı vıkon na Jablonec určitě stačit nebude,“ tvrdí Látal.