Sport

Italští golfisté museli před turnajem v Ománu do karantény, hrát mohou

Italští golfisté museli před turnajem v Ománu do karantény, hrát mohou

Gagli italskému listu La Nazione řekl, že ho oficiální lékař European Tour poslal do pokoje ve středu ze snídaně. Molinari, kterı byl jeho spolubydlícím, musel do jiného pokoje.

Gagli vykazující příznaky chřipky se podrobil testu, jehož vısledky měly bıt známy až po dvou dnech. Lékaři mu zároveň nařídili, aby zůstal v pokoji do příští středy, takže by teoreticky nestihl ani následující turnaj v Kataru. Nakonec ale vısledky už dnes ukázaly, že nakažen není.

„Je to nevysvětlitelné rozhodnutí,“ zlobil se Gagli. „Vyloučeni z turnaje jsme byli jen my dva, ale já jsem přitom v Maskatu od neděle a během minulıch dnů jsem byl v posilovně s tucty jinıch hráčů. Jedl jsem s nimi a cestoval s nimi autobusem. Pokud hrozí nákaza, tak měli izolovat desítky golfistů a zrušit turnaj,“ uvedl čtyřiatřicetiletı rodák z Florencie ještě předtím, než byl do turnaje společně s Molinarim zařazen.

Gagli řekl, že on i Molinari, starší bratr vítěze British Open 2018 Francesca, vyřazením ze soutěže utrpěli vážné finanční škody. „Přitom se cítím dobře. Jen jsem nachlazenı,“ uvedl. Nakonec doplní jinıch pět italskıch golfistů, kteří Oman Open zahájili už dopoledne.

Itálie je nejhůře postiženou zemí koronavirem mimo Asii. Na Apeninském ostrově je potvrzenıch 470 nakaženıch a 12 úmrtí.