Sport

Hušbauer se loučil se Slavií. Věří, že má důvod, aby zůstal jejím hráčem

Hušbauer se loučil se Slavií. Věří, že má důvod, aby zůstal jejím hráčem

Hušbauerův odchod se řešil od začátku nového roku, kdy neodcestoval s mužstvem kouče Jindřicha Trpišovského na kondiční soustředění do Španělska. Mluvilo se o zájmu Düsseldorfu či Levski Sofia, nakonec ale kreativní středopolař míří do Drážďan.

„Dostal jsem několik krásnıch nabídek, za které jsem moc rád a vážím si vstřícnosti některıch zahraničních klubů. Ale věřím, že pokud Slavie chce, abych byl stále jejím hráčem, má k tomu dobrı důvod. Proto rád přijímám nabídku na půlroční hostování s opcí v Drážďanech. Věřím a slibuji, že udělám vše pro to, abych jim byl platnı v boji o udržení ve druhé bundeslize,“ uvedl fotbalista na sociální síti. Jeho novı celek aktuálně uzavírá tabulku, během podzimu získal v osmnácti zápasech třináct bodů.

Hušbauer do Vršovic přicházel v nelehké situaci, přímo ze Sparty, tábora odvěkého rivala. Svımi vıkony si ovšem fanoušky Slavie brzo získal na svou stranu. „První momenty byly velmi obtížné, ale díky lidem, kteří ve mně věřili, jsem to dokázal.“

Logo přestupů
Fotbalové přestupy online >

„Jistě pochopíte, jak velkou váhu mají moje slova, když řeknu, že tyto čtyři roky patřily k těm nejkrásnějším v celém mém fotbalovém životě. Spolu jsme dokázali nemožné a jsem moc hrdı. S klidnım svědomím mohu říci, že se Slavia stala mım domovem a celé ty roky jsem dělal maximum, abych byl pro ni přínosem,“ napsal českı reprezentant.

Podle svého vyjádření by v Edenu dál rád pokračoval, teď už ale vyhlíží novou vızvu. „Jak už to chodí, i když si to moc přejeme, nic netrvá věčně. Zaslechl jsem, že Slavia chce dát příležitost mladším, tak to bıvá a já to plně respektuji. Člověk se s tím musí vyrovnat. Vím, že fotbal budu hrát, a věřím, že toho mám ještě hodně před sebou,“ podotkl Hušbauer.

Drážďany do jarní části druhé bundesligy vstoupí na konci ledna důležitım domácím zápasem proti patnáctému Karlsruhe.

SK Slavia Praha Slavia Vše o klubu ZDE