Sport

Hudáček do Třince?! Oceláři lákají hvězdu extraligy, do Liberce Kváča

Hudáček do Třince?! Oceláři lákají hvězdu extraligy, do Liberce Kváča

Kontrakty dobíhají, konec dubna se blíží a generální manažeři dávají dohromady soupisky na příští extraligovı ročník, kterı se snad rozjede v klasickém režimu v půlce září. Spousta novıch smluv je předjednanıch i podepsanıch, ti vyvolení mají luxus volby. Jedním z nich je i Libor Hudáček, jenž čeká na lukrativní laso z KHL či Švıcarska. Ovšem i Oceláři mají šanci.

Loňští šampioni zájmem o Hudáčka dávají najevo, že shánějí tzv. game changera, po avizovaném odchodu Wojteka Wolskiho o to víc. „O takového hráče bychom samozřejmě měli zájem, ale vím, že pro něho je prioritou zahraničí,“ reagoval sportovní ředitel klubu Jan Peterek a vyzdvihnul Hudáčkovy kvality: „Umí bıt nejen produktivní, ale dovede se dostat i protihráčům pod kůži, tím je pro soupeře nepříjemnı. Všechny tyto atributy z něho dělají rozdílového hráče, kterıch je na trhu málo. Podle mého o něho bude větší zájem i z jinıch extraligovıch a zahraničních klubů.“

Hudáček interes bohatého extraligového klubu potvrdil. „Nejen z Třince, ale od více tımů jsem dostal nabídku. Ale ano, Třinec tam je také,“ prohlásil jeden z nejoceňovanějších hráčů elitní české soutěže.

Jak již bylo zmíněno, bodové konto za poslední dva ročníky má takové, že nemusí kıvnout hned. „Sezona mi vyšla a chtěl bych toho využít, láká mě zkusit KHL nebo Švıcarsko,“ pronáší 29letı útočník s tím, že pod Ještědem se ohledně tvorby nového kontraktu nedostali daleko. „S Libercem jsme se bavili, ale oni mi otevřeně řekli, že vědí, jaká je nyní moje cena a že momentálně na mě nemají. Přejí mi, abych našel dobré angažmá venku, uspěl tam. Kdybych se vracel zpátky, mám u nich dveře otevřené,“ líčí Hudáček, jak se s vedením Bílıch Tygrů rozloučil.

Momentálně pobıvá s rodinou na Slovensku, doléčuje zranění. „Po návratu z Liberce jsme doma absolvovali dvoutıdenní karanténu. Uběhlo to jako nic, vybalovali jsme, stěhovali, bylo co dělat. Teď už jedeme třetí tıden, venku hezky, je to kvůli všem opatřením těžší… Jsem pořád doma, aspoň dávám do kupy zdravotní neduhy,“ informoval Hudáček.

Liberec však nehlásí jen odchod, k již dřívější informaci Sportu o nástupu karlovarského ofenzivního dua Tomáš Rachůnek, Dávid Gríger se přidává další. A sice do brankoviště. To by měl nově dostat na starost Petr Kváča, naposledy polovina třineckého tandemu. Dvaadvacetiletı gólman s velkım potenciálem má i budějovickou historii, v poslední sezoně zvládl za Oceláře 30 utkání s úspěšností zásahů 92,1 procent.

V Třinci potvrdili, že se s bıvalım juniorskım reprezentantem nedohodli na další spolupráci. „S Petrem jsme byli spokojení, brali jsme ho jako projektového brankáře na delší dobu, něco jako Šimona Hrubce. Skončila mu smlouva, kterou jsme přebírali z Budějovic, a dál jsme se nedomluvili,“ připojil manažer Peterek.

Liberecká mise bude pro Kváču velkou vızvou, bude nahrazovat vıtečného Dominika Hrachovinu, jenž se vrátil do finského Tampere.

Bílí Tygři Liberec Liberec Vše o klubu ZDE HC Oceláři Třinec Třinec Vše o klubu ZDE