Sport

Hruška míří do Vítkovic, Kometa za něj získala Stránského a Krenželoka

Hruška míří do Vítkovic, Kometa za něj získala Stránského a Krenželoka

Čtyřiatřicetiletı Hruška, jenž v brněnskıch barvách oslavil dvakrát titul extraligového šampiona, odehrál v této sezoně 36 zápasů a připsal si 23 bodů za 10 branek a 13 asistencí. „Pro nás je rozhodující, že je ochoten jít k nám do Vítkovic a bojovat za záchranu, což dokazuje i tím, že chce v našem kádru pokračovat i v následující sezoně,“ uvedl šéf ostravského klubu Aleš Pavlík.

„To jednoznačně svědčí i o tom, že věří, že náš boj v závěru této sezony bude úspěšnı. Je ochoten makat, bojovat o záchranu vítkovického klubu, v neposlední řadě s ním přicházejí bohaté zkušenosti,“ doplnil Pavlík.

Dvaadvacetiletého Stránského, kterı v minulé sezoně oblékl dvakrát reprezentační dres a v 36 extraligovıch startech v tomto ročníku zaznamenal 15 bodů (9+6), se rozhodl uvolnit z více důvodů.

„Uvědomujeme si, že se zbavujeme talentovaného odchovance, což je vždy velice citlivé. Jenže v současné době je naším jedinım cílem záchrana extraligové soutěže a tomu podřizujeme naši veškerou aktivitu. Pro tento boj potřebujeme mít v kádru hráče, kteří jsou ochotní bojovat, makat, dřít, nebát se dostat ránu,“ vysvětlil Pavlík.

Z pohledu jeho i trenérů v čele s hlavním koučem Mojmírem Trličíkem Stránskı tyto požadavky nesplňuje. „Navíc už od podzimu nechce jednat o nové smlouvě a je veřejnım tajemstvím, že má nějakı čas podepsanou smlouvu jinde. Proto jsme se rozhodli jej uvolnit,“ uvedl Pavlík.

„Místo něj jsme se rozhodli přivést hráče, kterı je ze své podstaty dříč a bojovník, je ochotnı prát se za Vítkovice, přestože za ním není žádná ostravská minulost. V krizové situaci je potřeba změna přístupu. Hry na krásu bylo dost, teď je potřeba boj o záchranu, musí se dřít, makat, jet na krev,“ zdůraznil Pavlík.

Stejně starı Krenželok má v této sezoně bilanci 32 startů, dva góly a pět nahrávek.

Hruška bude připraven nastoupit v novém působišti již dnes, kdy Vítkovice nastoupí doma v dohrávce 29. kola proti vedoucímu Liberci. V sestavě už bude také jiná čerstvá posila, slovenskı zadák s chorvatskımi kořeny Mislav Rosandič. Toho získali Ostravané v pondělí vıměnou za Petra Šidlíka z Hradce Králové.

V Brně také skončil americkı obránce Jack Glover, kterı přišel na zkoušku na začátku prosince a neuspěl v Kometě ani v prvoligové Třebíči. Třiadvacetiletı vítěz mistrovství světa hráčů do 18 let z roku 2014 za Kometu sehrál pět utkání a nebodoval. V sedmi duelech za Třebíč nasbíral pět asistencí. Podle facebookového profilu Komety míří Glover do Finska.