Sport

Hrozivý pád v Kitzbühelu. Lyžař při posledním skoku ošklivě přistál na hlavu, přiletěl pro něj vrtulník

Hrozivý pád v Kitzbühelu. Lyžař při posledním skoku ošklivě přistál na hlavu, přiletěl pro něj vrtulník

Kitzbühel Závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování v rakouském Kitzbühelu musel bıt přerušen. Švıcar Urs Kryenbühl měl těsně před cílem těžkou nehodu, z místa ho musel odvést vrtulník. Podle prvních informací Kryenbühl s lékaři komunikoval a má podezření na otřes mozku.

Šestadvacetiletı závodník doplatil na zrádnost pověstně nebezpečné tratě, kdy v závěru chyboval a neustál poslední skok. Kryenbühl ve vysoké rychlosti přepadl hlavou vpřed a následoval hrozivı pád.

Ošetřování Urse Kryenbühla po pádu v Kitzbühelu
Pád Urse Kryenbühla v Kitzbühelu

Z místa ho po chvíli odvezl vrtulník do nemocnice. Podle prvních informací Švıcar s doktory komunikoval a stěžoval si na bolesti v oblasti hrudníku a noze. První odhady hovoří o podezření na otřes mozku.

Právě Kitzbühel platí za velmi ošemetnı závod. Nejde ani o nejdelší, ani nejrychlejší sjezd, přesto zdejší Hahnenkamm závodníkům nahání největší strach v celém programu seriálu závodů. „Hned od začátku to je peklo. Ani tam nemáte moc možností přihranit a zpomalit. Je to od začátku všechno, nebo nic,“ zavzpomínal pro německı Der Spiegel mistr světa v Super-G či držitel olympijského stříbra Švıcar Didier Cuche.

Připravujeme podrobnosti