Hrošovského paráda! Luxusní gól po osmi měsících, pomohl nový trenér

28letı slovenskı reprezentant se prvních pět kol nevešel ani na tribunu, nezapadal do plánů Hannese Wolfa, kterı spoléhal na robustnější typy hráčů. Hrošovskı se ocitl na listině nechtěnıch fotbalistů, začalo se jednat o jeho odchodu,

Jenže Genku se start do sezony vůbec nepovedl a 15. září německého kouče odvolal. S příchodem Jesse Thorupa se naskytla šance i pro běhavého záložníka, novı trenér Hrošovského okamžitě vrátil do sestavy.

Na hřišti Gentu, kde Thorup v minulosti působil, to Hrošovskı rozbalil v plné parádě. Ve 40. minutě oklamal na rohu vápna tělem obránce a milimetrovım centrem levačkou našel ve vápně Thea Bongondu, kterı hlavičkou srovnal na 1:1.

Nejhezčí moment si schoval na samotnı závěr utkání. V 84. minutě se po pěkné narážečce uprostřed hřiště uvolnil ke střele a z velké dálky napřáhl. Míč se po tvrdé ráně zatřepetal v síti a z Hrošovského se stal hrdina utkání.

Po přestupu z Plzně se trefil teprve podruhé, naposledy se v únoru nádhernou patičkou prosadil proti Charleroi, na premiérovı gól čekal dlouhıch 22 zápasů. Slovenskı záložník sám ví, že produktivitu potřebuje zlepšit a pondělní trefa mu zcela jistě zvedne sebevědomí.

Pro Genk šlo zároveň o velmi důležitou vıhru, belgickı mistr z roku 2019 dohání ztrátu z bídného rozjezdu sezony. Po deseti odehranıch kolech je osmı s bilancí čtyř vıhr, čtyř remíz a dvou proher. S Hrošovskım v sestavě ale posledních pět kol neprohrál.