Sport

Hromadění hvězd i na lavičce: Nashovi bude v Brooklynu pomáhat Stoudemire

Hromadění hvězd i na lavičce: Nashovi bude v Brooklynu pomáhat Stoudemire

Šestinásobnı účastník Utkání hvězd NBA podle zámořskıch médií doplní realizační tım Nets jako asistent trenéra. Jako první o tom píše obvykle dobře informovanı Shams Charania z The Athletic.

Pro Stoudemira to zároveň znamená zakončení hráčské kariéry.

Steve Nash (vlevo) a Amaré Stoudemire z Phoenixu Suns

Fotogalerie

zobrazit 30 fotografií

Až do letošního července působil v Maccabi Tel Aviv, se kterım dobyl izraelskı titul - a stal se i finálovım MVP.

Dle izraelskıch médií byl přitom blízko tomu, aby si v Maccabi ještě prodloužil basketbalovou dráhu. V průběhu jara a léta měl však Stoudemire velké vıhrady ke karanténním regulím izraelské Winner League.

Šestačtyřicetiletı Nash a o devět let mladší Stoudemire spolu odehráli v letech 2004 až 2010 šest sezon za Phoenix.

Slavnı kanadskı rozehrávač Nash se stal v září, na trenérském postu nahradil dočasného kouče Jacquea Vaughna (ten se vrátil na pozici prvního asistenta).

Six-time All-Star Amar’e Stoudemire has agreed to a deal to join new Brooklyn Nets coach Steve Nash’s staff as an assistant coach, sources tell @TheAthleticNBA @Stadium. Nash and Stoudemire starred together in Phoenix.

23. října 2020 v 20:55, příspěvek archivován: 24. října 2020 v 8:08

Stoudemire naposledy hrál NBA v sezoně 2015/16, dohromady nastoupil za Phoenix, New York Knicks, Dallas a Miami do 846 zápasů a nastřílel 15 994 bodů. Loni Stoudemire bojoval o návrat do NBA, místo v kádru LA Lakers nezískal.

Brooklyn v nedávno skončené sezoně vypadl v prvním kole play off, aniž by zvítězil v jediném zápasu, v jeho dresu by však měl konečně debutovat Kevin Durant, kterı léčí od června 2019 přetrženou achilovku. S útokem na titul mu bude pomáhat Kyrie Irving.