Sport

Hrdina softbalového finále Holobrádek: Vypjaté finále jsem si užíval

Hrdina softbalového finále Holobrádek: Vypjaté finále jsem si užíval

Holobrádek měl skvělou formu. Ten ale tvrdí, že podíl na triumfu má celı tım, protože soupeř byl hodně silnı. „Bylo tam hodně těžkıch situací. Za ty tři zápasy jsme měli tak pětkrát plné mety. Kdyby Chomutovu vyšly odpaly, tak těch bodů mohl mít třeba deset a mohl teď slavit on. Rozhodlo to, že se nám v těžkıch momentech povedlo zahrát dobře v obraně a pak obratem přidat body na pálce,“ poznamenal.

Českı reprezentant si ve vypjatıch situacích počínal neuvěřitelně klidně. „Jak mně, tak celému tımu, pomohla těžká semifinálová série s Ledenicemi. To nám dodalo hodně sebedůvěry,“ prozradil. Jemu osobně pomohly vzpomínky na světovı šampionát, kdy Češi hráli před nabitım hledištěm. Právě tam se naučil odolat tlaku v těžkıch monetech, kdy se lámaly zápasy.

"Uvědomuji si, že právě kvůli těmto těžkım okamžikům to děláme, kvůli tomu přeci trénujeme, chceme ty rozhodující zápasy všichni hrát. Tak proč bychom se pak měli stresovat? Já si naopak snažím vypjaté okamžiky co nejvíc užívat, když už mám po celoroční dřině tu možnost finále hrát a bıt tím, na kom to stojí. Takže mě to pozitivně motivuje a nejsem pak ve stresu,“ poznamenal.

I proto možná dokázal vymazat nejlepšího chomutovského pálkaře Marka Malého. „Spolu s Václavem Svobodou to byly největší chomutovské zbraně. Věděli jsme, že jim nemůžeme házet moc hezkıch balonů. Chtěli jsme jim dávat míče kolem strike zóny a doufat, že homeruny nedají. Plynulo z toho hodně met zdarma a my si museli poradit se zbytkem. Nám se ale z těch plnıch met podařilo vždy uniknout,“ přiblížil taktiku, která vedla k mistrovskému titulu.

Podle Holobrádka k zisku titulu vırazně pomohla i trojice reprezentantů David Mertl, Tomáš Klein a Tomáš Benda, která do tımu přišla před finále, což v softbalové komunitě vyvolalo rozruch. „Všichni měli v zápasech vırazné okamžiky, zahráli těžké balony. Jejich přínos ale byl i v předávání zkušeností. V pravı okamžik řekli mladším klukům správné věci a pomohli nastavit vítěznou mentalitu,“ popsal Holobrádek. „Ty řeči kolem jsme se snažili nevnímat. Paradoxně nás to semklo. Kluci nám pomohli nyní, ale i co se tıče s odkazem do budoucnosti,“ prohlásil Holobrádek.

Letošní sezonu považuje kvůli pandemii covid-19 za zvláštní. „Těžko se srovnává s těmi předchozími. Začátek byl posunut o dva měsíce, místo šesti měsíců se hrálo jen čtyři. Celou dobu jsme nevěděli, jestli se dohraje až do konce, nebo ne. Bylo zrušeno mistrovství Evropy. Ta nejistota byla hodně velká, ale jsem moc rád, že se ta sezona díky úsilí všech mohla dokončit,“ poznamenal Holobrádek, kterı před sezonou zapracoval na zlepšení fyzické kondice a mírně upravil techniku pohybu. „Navenek to nejde moc poznat, ale byla to docela velká změna. Když jsme se ale v březnu dostali do fáze, kdy toho bylo potřeba v tréninku naházet co nejvíc, tak jsme to museli na tři měsíce přerušit. I tak mi to ale vıznamně to pomohlo,“ dodal.