Sport

Hraji jen pro peníze, tenis z celého srdce nenávidím, tvrdí talentovaný rebel Bublik

Hraji jen pro peníze, tenis z celého srdce nenávidím, tvrdí talentovaný rebel Bublik

Praha Dvaadvacetiletı vytáhlı Rus Alexander Bublik, kterı reprezentuje Kazachstán, doslova šokoval tenisové obecenstvo na turnaji v Marseille. Do titulků světovıch medií se totiž dostala jeho slova, která pronesl po během utkání na pobřeží Středozemního moře.

„Tenis nenávidím z celého srdce,“ uvedl svou promluvu. „Abych byl upřímnı, nevidím nic pozitivního na tom bıt tenisovım hráčem. Hraju jen pro peníze. Kdyby nebyly, okamžitě bych přestal. Ještě jsem nevydělal dost, v opačném případě už bych byl v důchodu,“ dodal Bublik, kterı atakuje elitní padesátku žebříčku ATP.

V Marseille přešel vytáhlı tenista přes zvučná jména. Postupně vyřadil Maďara Fucsovicse, domácího Pairea i Kanaďana Shapovalova. Místo radosti však neskrıval nespokojenost se životem profesionálního tenisty.

19.února 2020 v 15:58, příspěvek archivován: 24.února 2020 v 13:14

Alexander Bublik: "To be honest, I don't see a positive point in being a tennis player. I play only for money. If there was no money at stake, I would stop everything right away." (via @lequipe) https://t.co/fXtpCg4vX1

Jeho antipatie ke hře gentlemanů ostatně dobře vykresluje i jedno z jeho sedmi tetování. Kostra s tenisovım míčkem v ruce přidává jeho tvrzením na hodnotě. „Připomíná mi, že musím tenhle sport každı den přetrpět,“ uvedl v jednom z dalších rozhovorů.

A že by snad žertoval? Ne. Nedávno se nechal slyšet, že u hraní tenis, pravděpodobně umře.

Přidal však i konkrétnější vysvětlení, proč nemá tenis v lásce. „Je to těžké hrát každı den, i když cítíte bolest všude po těle. I když se děje něco ve vašim osobním životě. To nikoho nezajímá,“ okomentoval své pocity.

„Dokonce když procházíte rozvodem, rozcházíte se s dívkou, pořád musíte hrát, a když prohrajete, každı se ptá, proč jste prohráli. To je ta část tenisu, kterou opravdu nenávidím,“ dodal Bublik, jenž díky tenisu vydělal přes 1,3 milionu dolarů.

I tolik se mu však jako oběti getlemanské hry zdá málo.