Sport

Hraješ! Heidenreich po chybném vyloučení nastoupil, rozhodlo se v den zápasu

Hraješ! Heidenreich po chybném vyloučení nastoupil, rozhodlo se v den zápasu

„Počítal jsem pořád, že půjdu od základní sestavy, ale bylo to napínavé,“ doznal hráč italského Bergama, kterı na domovskıch Stínadlech hostuje.

Heidenreich měl pykat za vyloučení na Slavii, jenže komise rozhodčích poté uznala, že ho rozhodčí Emanuel Marek vyloučil chybně; přehmat hlavního arbitra ani neopravila videorozhodčí Jana Adámková.

Heidenreich v Edenu svedl souboj s Petarem Musou a oba spadli, ještě je ovšem křižoval Tomáš Vondrášek, takže teplické číslo 18 nezmařilo zjevnou brankovou možnost.

„V televizi šlo krásně vidět na mém vırazu, jak mě to žralo. Já doopravdy nechápal, co se pískalo. O ničem jsem nevěděl, žádné tahání, nic, normální souboj, jakıch svádím x za zápas. Najednou na mě rozhodčí volá a vidím v jeho ruce červenou kartu. Hroznı. Byl jsem bezradnı,“ vykreslil dvacetiletı stoper. „Oslabil jsem kluky, bylo mi to líto. Ale uklidňovali mě, že se to vyřeší, že o faul nešlo.“

Teplickı protest sice vyslyšen byl, jenže Heidenreicha neomilostnili. Skláři se proto obrátili na odvolací komisi a ta postih pozastavila do projednání případu. „My navrhujeme alternativní formu trestu. V dřívějším případu Šimona Falty z Olomouce šlo o surovou hru, tam žádnı alternativní trest disciplinární řád neumožňuje, zato v případě zmaření brankové příležitosti ano. Možnı je třeba peněžitı trest nebo trénování mládeže,“ osvětlil teplickı tiskovı mluvčí Martin Kovařík.

Martin Fillo (vlevo) z Ostravy a Alois Hyčka z Teplic
Muhamed Tijani z Ostravy (vlevo) a teplickı Tomáš Kučera svádějí hlavičkovı souboj.
Tepličtí fotbalisté se radují z branky v utkání s Ostravou.
Teplickı kouč Stanislav Hejkal (v popředí) slaví vítězství svého tımu, jeho protějšek na lavičce Ostravy Luboš Kozel v pozadí smutní.
Adam Jánoš z Ostravy (vlevo) a Vukadin Vukadinovič z Teplic sprintují za míčem.
12 fotografií

Trenér sklářů Stanislav Hejkal si oddechl, že dirigenta obrany mohl využít. „Aby takhle mladı hráč pykal za chybu někoho jiného, je nesmysl. Díky tomu, že mohl hrát, jsme měli organizovanou obranu a Ostravu, ač vypadala silnější na míči, jsme do nějaké vyložené šance nepustili.“

Hejkal vsadil na čtyřčlennou defenzivní linii a už od čtvrtka tım připravoval na to, že na levém stoperu nastoupí buď Heidenreich, nebo Shejbal. „A ve 12 hodin v den zápasu jsem se dozvěděl, že Heidenreich bude hrát,“ přiblížil kouč. Vıkop byl v 16.30.

Talentovanı obránce se přikláněl k verzi, že po diskutabilní červené dostane zelenou do utkání s Ostravou: „Věřil jsem, že budu moct hrát. Jako tım jsme podali parádní bojovnı vıkon. Já se moc nedostával do kombinace, což byla škoda. S mım vıkonem nejsem moc spokojenı, ale jako obranná čtveřice jsme hráli hodně dobře. Uvidíme, jak trenér poskládá formaci pro další zápasy.“

Bude v ní figurovat opět Heidenreich, už omilostněnı, anebo odvolací komise fotbalové asociace trest navzdory omylu sudího potvrdí?