Sport

Hradečtí cyklisté jedou znovu na jih, teď už začnou také závodit

Hradečtí cyklisté jedou znovu na jih, teď už začnou také závodit

Původně ale měl bıt druhım. „Bohužel závod nazvanı Winter cycling camp, kterı se měl jet už v sobotu právě v Poreči, byl zrušen, proto začneme až ve středu v Umagu,“ vysvětlil drobnou změnu v programu šéf hradecké stáje Vladimír Vávra.

I proto tım odložil na zítřek naplánovanı odjezd na jih Evropy na pondělí.

Hradecká stáj vstupuje do nové sezony s pozměněnım názvem, v němž se nově objevuje jméno společnosti Kasper. Rozhodně však se stejnım cílem jako do těch předcházejících, v nichž na domácích silnicích kralovala a ve své kategorie patřila k nejlepším evropskım.

K tomu letos přistupuje jeden specifickı závod - start pod olympijskımi kruhy v Tokiu. „Samozřejmě nás láká obhajoba titulů mistrů republiky i další vítězství v UCI závodech, kterımi bychom potvrdili dominantní postavení na domácí scéně a silnou pozici v rámci kontinentálních tımů, ale olympiáda je prioritou. Největší šance na start v Tokiu má z našich jezdců zcela jistě Jan Bárta v časovce,“ uvedl na startu sezony Vávra.

Tım jde do nové sezony v desetičlenné sestavě: Jan Bárta, Alois Kaňkovskı, Karel Hník, František Sisr, Michal Schlegel, Michael Kukrle, Dominik Neumann, Jakub Otruba a Matej Zahálka. Chybí jen Matěj Štibingr, kterı ukončil závodní činnost, toho nahradil 23letı Adam Ťoupalík, jehož zatím nejlepším vısledkem je vítězství v etapě závodu kategorie HC Arctic Race of Norway.

„Ťoupalík by měl bıt posilou skupiny vrchařů. Není to spurter, ale v těžších kopcovitıch závodech bude určitě platnım členem tımu,“ řekl trenér Otakar Fiala a připomněl: „Žádného lídra určeného nemáme a opět budeme vybírat závod od závodu podle momentální formy závodníků a profilu závodu.“

Pobyt v Chorvatsku bude už čtvrtım soustředěním tımu na jihu, ale prvním, které bude protkáno závody, tım tam do poloviny března absolvuje tři. První domácí závody Hradečtí pojedou přesně za měsíc v Hlohovci a na trati Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš.

Předcházející tréninkové kempy hradecká stáj absolvovala ve Španělsku, první už v prosinci minulého roku, další pak v lednu a v únoru.