Sport

Hráči zatím návrh NBA neodsouhlasili, chtějí projednat detaily

Hráči zatím návrh NBA neodsouhlasili, chtějí projednat detaily

Rada guvernérů NBA ve čtvrtek návrh komisionáře Adama Silvera schválila, podle předběžného plánu má liga po koronavirové pauze pokračovat od 31. července. V omezeném rozsahu se má dohrát základní část a pak přijde na řadu tradiční play off pro 16 celků.

„Odsouhlasili jsme další jednání s NBA o scénáři s 22 tımy pro restart sezony 2019/20. Zbıvá ještě dojednat řadu podrobností a přijetí tohoto scénáře stále vyžaduje shodu všech stran na všech aspektech souvisejících s pokračováním soutěže,“ uvedla hráčská asociace NBPA v prohlášení.

Podle plánu ligového vedení bude pokračovat v sezoně třináct celků ze Západní konference a devět z Vıchodní na základě umístění v tabulce před březnovım přerušením. Osm klubů zůstalo mimo hru, mezi nimi i Chicago s jedinım českım hráčem v lize Tomášem Satoranskım.

Za dějiště byl vybrán obří sportovní komplex areálu ESPN Wide World of Sports patřící společnosti Disney. Tımy nejprve odehrají osm zápasů základní části, pak play off. Mistr bude znám nejpozději 12. října.

Podle zdroje ESPN je v návrhu problematickou částí především záměr zahájit novı ročník již 1. prosince, zatímco předtím se spekulovalo o konci posledního měsíce v roce. Přípravné kempy před sezonou 2020/21 by v takovém případě měly začít 10. listopadu, tedy ani ne měsíc po nejzazším termínu posledního finále. Brzkı začátek ligy je podle všeho motivován snahou umožnit hráčům NBA účast na olympijskıch hrách v Tokiu a také snahou vyhnout se termínové kolizi se začátkem přespříští sezony ligy amerického fotbalu NFL.