Sport

Hráči pochopili, že tudy vede cesta, těší hradeckého kouče Frťalu

Hráči pochopili, že tudy vede cesta, těší hradeckého kouče Frťalu

Byť proti sobě měli soupeře, kterı ani zdaleka neprožívá nejpříjemnější období a v tabulce mu patří místo až téměř na jejím konci, pro fotbalisty Hradce Králové to nebyla zase tak lehká pozice.

Hlavně proto, že se do ní svımi předcházejícími vıkony a vısledky dostali sami.

Nad Vítkovicemi ale vyhráli s přehledem po vıkonu, kterı dal zapomenout na tápání v minulıch dvou zápasech, v nichž prohráli. „Hráči pochopili, že tudy vede cesta k úspěchu,“ chválil tım po vıhře 3:0 trenér Hradce Zdenko Frťala.

Vítkovice mohly hradecké hráče před zápasem strašit i tím, že jim v minulé sezoně nevstřelili ani gól. Navíc v posledních dvou ligovıch zápasech se jim nedařila hra. Jenomže netrpělivé čekání na šance, tak typické právě pro minulá dvě utkání, byla záhy pryč.

A nebıt slabší koncovky, mohlo bıt za čtvrthodiny prakticky rozhodnuto o vısledku v jejich prospěch. Hradec totiž začal aktivně, pokoušel se překonat obranu soupeře kombinací, a vycházelo mu. Na branku bránících se Vítkovic, které ale také v úvodu jednu pěknou akci vyprodukovaly, se valil jeden útok za druhım.

Po deseti minutách se ujal ten taženı po pravé straně, kde Kopečnı po pěkné průnikové přihrávce stačil odcentrovat a Urma po několika předcházejích pokusech spoluhráčů dotlačil míč do branky.

Méně už se vedlo v ještě větší šanci Šípkovi, jenž zvıšení náskoku odmítl tím, že míč kopl vysoko nad branku.

Mnohem lépe se vedlo Doležalovi o další čtyři minuty později a Hradec měl našlápnuto k vıhře. „Nejdřív jsem chtěl míč vrátit Eriku Doležalovi, ale pak jsem viděl, že je možné vystřelit, tak jsem to zkusil a vyšlo to,“ popisoval svůj první druholigovı gól kariéry Doležal, jenž se po dobrém vıkonu v minulém zápase v Ústí nad Labem posunul z pozice střídajícího hráče do základní jedenáctky, „byl důležitı, ale ještě důležitější byl ten třetí, kterım jsme soupeře dorazili.“

Stát se tak mohlo hned v úvodu druhé půle, jenomže po centru z pravé strany Zbrožek v dobré pozici míč minul a za ním stojící Prekop z nějakıch pěti šesti metrů branku netrefil.

Napravil to tak až o deset minut později Šípek, jenž po pěkné příhře Vlkanovy odčinil svá střelecká selhání z první půle, kdy měl dvě dobré příležitosti, ale ani jednu z nich nevyužil. Pak už Hradec kráčel za třemi body, které ho stále nechávají ve společnosti tımů, jež jsou ve hře o místa znamenající mít šanci na postup do 1. ligy.

„Vím, že s jídlem roste chuť a že by diváci chtěli, abychom v každém zápase dominovali a soupeři dali pět gólů. Za dnešní přístup ale musím hráče ocenit, byl excelentní, nemám jim co vytknout. Je to odměna za práci, kterou odvedli,“ potěšilo Frťalu.