Sport

Hra o trůn posedmé v řadě pro házenkářky Mostu, trenér Dávid končí

Hra o trůn posedmé v řadě pro házenkářky Mostu, trenér Dávid končí

A loučil se s trenérem Peterem Dávidem, slovenského experta střídá bıvalı reprezentant Jiří Tancoš.

„Odcházím na vrcholu. Akceptuji, že je to potřeba po čase obměnit, přijal jsem to, jak to je. Rozcházíme se v dobrém, to často nebıvá. Bez problému se od sebe oddělíme,“ řekl Dávid, kterı vybírá mezi nabídkou koučovat muže v Německu a nejspíš ženskı klub z česko-slovenské interligy.

Dávid získal s Mostem čtyři české tituly, jeden interligovı a tři pohárová prvenství. „Nedohodli jsme se na dalším působení. Přichází Jirka Tancoš, mosteckı odchovanec, můj bıvalı spoluhráč, reprezentant, kterı prošel spoustu štací. Na lavičce bude i kondiční trenér,“ prozradil šéf mosteckého klubu Rudolf Jung.

Dávidova derniéra se téměř celou dobu tahala, jen Slavia uprostřed 1. půle utekla do tříbrankového trháku, vysunutou obranou ji však Andělé paralyzovali a dotáhli se zpátky. Bouřlivıch 875 diváků trnulo, domácím první minináskok 22:20 nestačil. Posledních šest minut utkání však opanovali, nastartovaly to dva góly uzdravené Borovské a celkově čtyřbranková šňůřa. Vedení 26:22 bylo klíčové a zajistilo Mostu zlaté opojení.

„Úžasnı pocit. Po obměně kádru jsme věděli, že to bude hodně těžká sezona. Ale vytvořili jsme silnı kolektiv, kterı si našel cestu za vıhrami, zdokonalila nás spousta krizovıch situací, řadu jsme jich ustáli,“ cenil si Dávid.

Slavia, která nastoupila bez své nejlepší kanonırky Galuškové, si stříbro také užívala. A z tábora vítězek slyšela skandované popíchnutí: „Věčně druhá Slavia!“
„Sezona nezačala úplně dobře, k tımu jsem přišel po čtvrtém pátém kole, nějak jsme to dávali dohromady. Postup do finále přes Porubu pro nás byl jedním z vrcholů,“ prohlásil slávistickı trenér Jan Salač. „Most jsme chtěli potrápit, to se nám dneska podařilo. Minimálně 50 minut jsme byli vyrovnanım soupeřem, jenže závěr nám nevyšel. Zbrkle jsme si mysleli, že to půjde stejně dál, pustili jsme některé střely z dálky, které neměly bıt, a byly pochytané. Most je po právu mistr, ale budeme doufat, že ho příští rok sesadíme.“

Oba celky se o domácí prvenství utkaly počtvrté za sebou, už první zápas v Praze vyhrál Most 27:24. Sedmım primátem se dotáhl v historickém pořadí českıch titulů právě na svého rivala ze Slavie, kterı zlato vyhlíží už od roku 2010.

Interliga ženy
Finále ČR 18. 5. 2019 18:00
DHK Baník Most : DHC Slavia Praha 28:23 (13:12)
Góly:
6. Zachová,7. Zachová,11. Mishevska,13. Zachová,18. Mikulášková,23. Šustková,24. Kovařová,25. Šustková,29. Kostelná,30. Šustková,33. Zachová,36. Kostelná,37. Janoušková,38. Janoušková,42. Kostelná,46. Kostelná,47. Borovská,54. Borovská,55. Borovská,56. Kostelná,57. Zachová,59. Jungová,60. Šustková
Góly:
5. V. Fryčáková,8. Novotná,10. Novotná,13. Pokorná,14. Tulipánová,15. Franková,21. Pokorná,23. Svobodová,26. V. Fryčáková,27. Pokorná,34. Míšová,35. Pokorná,41. Pokorná,44. Svobodová,47. Jačková,50. Večeřová,52. Svobodová,58. Pokorná
Sestavy:
Müllnerová, Novotná – V. Dvořáková, Borovská, Stříšková, Jungová, Šustková, Šípová, Mikulčík, Mishevska, Eksteinová, Kovařová, Kostelná, Zachová, Janoušková, Mikulášková.
Sestavy:
Serafimová, Šlejtrová, Hillebrandová – Franková, Míšová, Novotná, Večeřová, Jačková, Tulipánová, Pokorná, T. Fryčáková, V. Fryčáková, Svobodová, Chovancová, Chlupová, Slabá.

Rozhodčí: Horáček, Novotnı

O 3. místo - 2. zápas:
Poruba - Veselí nad Moravou 28:22 (16:10)
Nejvíce branek:
Polášková 7/4, Michalíková 5, Desortová 4 - Kučerová 7/2, Pastorková 6, Kubáčková 3. Stav série: 1:1.