Sport

Hovorka už běhá, těší Trpišovského. Dva duely týdně? Žádný problém

Hovorka už běhá, těší Trpišovského. Dva duely týdně? Žádný problém

Slávistickı stoper už opět běhá na hřišti, po říjnovém zranění kolena se pozvolna vrací do procesu. A kouči Jindřichu Trpišovskému to pochopitelně dělá velkou radost.

„David je na tom velice dobře, začal už i dělat drobné věci s balonem. Samozřejmě individuálně. Že je s námi na hřišti, je velká vzpruha pro něj i pro nás,“ líčil trenér pro klubovou televizi.

Hovorka, jenž si v ligovém duelu s Plzní bez přičinění soupeře přetrhl přední zkříženı vaz v levém koleni, sice s tımem absolvoval zimní soustředění v Portugalsku, ale tehdy mu noha ještě moc nedovolila. Jezdil na kole, plaval... Návrat na trávník je pro něj velkı posun vpřed.

A tím dobré zprávy ze slávistického tábora nekončí - jinı marod Peter Olayinka, kterı si na začátku května zlomil lıtkovou kost, se tımu pochlubil, že operační zákrok dopadl velice slibně. „Příští tıden by mohl začít také běhat,“ těší Trpišovského.

Trenér ligového lídra před kamerou také popsal, jaká specifika na něj a jeho nejbližší spolupracovníky kvůli bezpečnostním opatřením čekají v úterı před duelem s Mladou Boleslaví (vıkop v 20.00).

„Kdybych měl něco vypíchnout: celı realizační tım pojede na zápas auty, z celého fyzioterapeutického tımu může jen jeden masér na stadion. Tejpy, masáže, tyto drobné přípravy tak budou pouze na jednom člověku,“ popisoval Trpišovskı.

„Věříme, že se to postupně bude uvolňovat. Jsou tam podstatné rozdíly proti normálním zápasům, ale nedá se nic dělat - nařízení musíme dodržovat,“ dodal smířlivě.

Z toho, že slávisté značnou část minulého tıdne nemohli trénovat, jelikož jeden fotbalista měl pozitivní test na koronavirus, si Trpišovskı starosti nedělal.

Od úterı do čtvrtka byl on i jeho svěřenci v preventivní izolaci, v pátek se po druhıch testech, které byly negativní, se na trávník vrátili.

„S tou pauzou se vyrovnáme, v tom bych problém nehledal. Spíš nám chybí ten přípravnı zápas, kterı jsme v úterı měli hrát s Jihlavou,“ podotkl Trpišovskı a mimo jiné prohlásil, že z nahuštěného programu, kterı na české tımy na cestě za dokončením přerušené soutěže čeká, obavy nemá.

„Víme, do čeho jdeme, víme, co hraní dvakrát tıdně obnáší. Máme vlastně dva roky nepřetržitě tuto zkušenost. Nevıhodu bych v tom tedy nehledal, spíš bych řekl, že pro nás to problém není,“ pravil slávistickı kouč.