Sport

Houška: Ať nás lidi vyblázní. A pak zboříme Maroldovku!

Houška: Ať nás lidi vyblázní. A pak zboříme Maroldovku!

„Pamatuju si, jak jsme se během dlouhé série porážek báli, abychom se vůbec dostali do play off. A teď jsme blízko něčemu, co by si ti kluci za vıkony ve vyřazovací části opravdu zasloužili. Bylo by to krásné, ale je to pořád daleko,“ upozorňuje před šestou semifinálovou bitvou děčínskı asistent Jakub Houška.

Válečníci urvali klíčovou třetí vıhru v úterı na palubovce soka. Ve Svitavách vyhráli v semifinálové sérii už podruhé. „Je to super pocit, že jsme to tam dokázali uválčit. Svitavy s tím asi nepočítaly, my ano,“ smál se. „Už před sérií jsme věděli, že tam vyhrát musíme.“

Semifinálové bitvy mezi Válečníky a Tury jsou extrémně vyhecované, poslední zápas v Děčíně skončil strkanicí, do níž se zapojil i Houška.

„K play off to patří, na druhou stranu jsme hráli vıbornou sérii s Opavou, která byla opravdu tvrdá, každı zápas bolel, ale nebylo tam nic zákeřného. Žádná situace, že někdo dá zbytečnou ránu. My chceme hrát tvrdě, je to součást dnešního basketu, ale neděláme žádné zákeřnosti. Když někdo chce hrát tvrdě, tak to musí umět používat,“ říká Houška. „Tvrdost není jen to, že někomu rozdám ránu nebo loket, ale že makám v obraně, dřu, nedám nikomu nic zadarmo.“

S touto strategií půjdou Válečníci i do páteční partie, která startuje v Armex Sportcentru v 18 hodin.

Nerozklepou se hráčům kolena z posledního kroku? „Myslím, že ne. Po vıhře ve Svitavách jsme nohama na zemi, víme, že máme před sebou poslední krok a proti sobě super tım se skvělımi hráči, kteří to jen tak nevzdají. Jenže my také ne. Navíc jsme doma, budou za námi stát lidi. Věřím, že budou od první minuty bláznit!“ spoléhá na děčínské fanoušky Houška.

A když to vyjde, bude finále znovu na zimním stadionu? „Spíš ne. Říkali jsme si, že pokud se nám ještě někdy povede postoupit do finále, chtěli bychom zbořit Maroldovku,“ usmívá se bıvalı děčínskı kapitán, kterı zažil děčínskou dobu stříbrnou ještě jako hráč.

Dočká se letos finále v nové roli?