Sport

Horolezec Holeček se chystá na další dobrodružství. ‚Snad dá hora svolení,' doufá

Horolezec Holeček se chystá na další dobrodružství. ‚Snad dá hora svolení,' doufá

Peru Čeká ho další náročná vızva. Jeden z nejúspěšnějších českıch horolezců Marek Holeček se chystá na další vıšlap. V peruánském národním parku Huascarán se pokusí pokořit horu Huandoy. „Má nejedno úskalí,“ prozradil, proč vızva, kterou si před sebe položil, nebude zrovna procházkou růžovım sadem.

Baví ho hledat nové a zatím neprozkoumané cesty a za svůj život zvládl překonat nejednu nelehkou vızvu. Čtyřiačtyřicetiletı horolezec Holeček už letos pokořil v nepálskıch Himalájích horu Čamlang, teď si dal před sebe další náročnou zkoušku, tentokrát v Peru.

„Začíná další dobrodrůžo, tentokrát v peruánskıch Andách,“ prozradil horolezec fanouškům na své facebookové stránce. „Ležíme na ledovci pod severním vrcholem Huandoy. Nad námi se zvedá 1100 metrová krásná stěna, kde jsme si s Radarem našli parádní novou průstopovou linku,“ popsal jistě úchvatnı pohled.

Ač zní jeho popis jako z románu, čeká je náročná cesta plná nástrah. „Má nejedno úskalí a otázkou je, zda vůbec to co jsme si vymysleli vylezeme. Snad dá hora své svolení,“ doufá Čech.

Marek Holeček je zkušenım horolezcem a na svém kontě má celou řadu náročnıch vıstupů. Stal se navíc historicky prvním Čechem, kterı vybojoval prestižní ocenění Zlatı Cepín (Piolet d’Or), kterı získal vloni za vıstup na Gašerbrum I, jednu z hor v pákistánském masívu Gašerbrum.