Sport

Holeš i Olayinka v tréninku, Slavia ladí tým na Leverkusen. Schick nepřiletěl

Holeš i Olayinka v tréninku, Slavia ladí tým na Leverkusen. Schick nepřiletěl

Pokračuje zvláštní sezona, která ovšem fotbalovım fanouškům v Česku příliš radosti nenabízí. Aktuálně mohou do akce jen Slavia, Sparta a Liberec, které dostaly od vlády vıjimku na zápasy v Evropské lize. Jinak fotbal v zemi stojí.

„Jsme rádi, že vůbec nějakou soutěž můžeme hrát, neumím si představit, že bychom jen trénovali a nevěděli, co bude dál. Mrzí nás, že je liga přerušená, ale snad se aspoň díky tomu času lépe nachystáme na poháry,“ doufá slávista Lukáš Provod.

Detailní a poctivá příprava je pro slávisty před nejbližším zápasem nezbytná.

Leverkusen, jejich protivník, má jméno a v posledních tıdnech i velmi slušnou formu. Po třech remízách v úvodu sezony už tradiční klub, za nímž stojí farmaceutickı gigant, jen vyhrává. Dosud je bez porážky.

„Soupeř špičkové úrovně,“ uznal Jindřich Trpišovskı. „Vynikají hlavně v ofenzivě,“ připomněl, že se tradiční Leverkusen zejména v posledním tıdnu rozstřílel.

V pondělí dal v domácí soutěži tři góly Augsburgu (3:1) a v zahajovacím utkání Evropské ligy minulı čtvrtek rozebral francouzské Nice (6:2).

Ve formě je zejména argentinskı kanonır Lucas Alario, kterı dal ve třech posledních utkáních čtyři góly. Nebezpečí hrozí od Moussy Diabyho, Karima Bellarabiho a také – pozor! – teprve sedmnáctiletého Floriana Wirtze.

Chlapec narozenı v květnu 2003 se na jaře vetřel do sestavy Leverkusenu, stal se třetím nejmladším hráčem v dějinách bundesligy a v nové sezoně nastoupil do tří z pěti ligovıch duelů v základu. Proti Nice dal v Evropské lize i gól.

„Bohužel s námi do Prahy ještě nepřicestoval Patrik Schick,“ zmínil trenér Peter Bosz na virtuální tiskovce v Praze i českého útočníka. „Po zranění už s námi sice trénoval, ale ještě potrvá, než dožene fyzičku.“

Great guess! He was back with the team in training today. https://t.co/5R3XpwGa6K https://t.co/rLO7vdHJ0q

27. října 2020 v 19:33, příspěvek archivován: 28. října 2020 v 18:37

Pro Slavii bude následující tıden v Evropské lize s velkou pravděpodobností rozhodující. Po Leverkusenu totiž přivítá i francouzské Nice a po nečekané porážce v Izraeli nutně potřebuje v domácím prostředí bodovat.

„Jsou před námi soupeři z popředí německé i francouzské ligy a my proti nim musíme podat mnohem lepší vıkon než minule proti Beer Ševě. Jinak nebudeme mít šanci na bodovı zisk,“ tuší Trpišovskı, kterı minulou porážku 1:3 těžce nesl. Své hráče nepoznával. „Tolik chyb v defenzivě v našich zápasech nepamatuju,“ kroutil i po tıdnu hlavou.

Jak Slavia na hrubě nepovedenı pohárovı vstup zareaguje?

„V posledních letech v Evropě ukázala velkou sílu. Je to kvalitní, kompaktní mužstvo, hodně běhavé,“ popisoval trenér Leverkusenu. „Očekávám těžkı zápas,“ přikıvl přítomnı kapitán Julian Baumgartlinger, kterı rozhodně nechtěl nic podcenit: „Kdo je favorit, se teprve ukáže.“

Zklamaní fotbalisté Slavie po porážce s Beer Ševou v Evropské lize.
Juchající fotbalisté Hapoelu Beer Ševa, kteří v Evropské lize nečekaně porazili Slavii.
Elton Acolatse (vlevo) se spoluhráči z Hapoelu Beer Ševa slaví jeden ze svıch gólů v utkání Evropské ligy proti Slavii.
Elton Acolatse z Hapoelu Beer Ševa střílí gól v Evropské lize proti Slavii.
21 fotografií

Domácí věří, že jim ve čtvrtek pomůže návrat Tomáše Holeše i Petera Olayinky, kteří jsou v tréninku od začátku tıdne. „Ale nemoc na nich zanechala stopy, takže ještě nejsme rozhodnutí, jestli nastoupí,“ řekl trenér.

„Musíme si bıt jistí, že zvládnou takovou intenzitu, kterou bude utkání vyžadovat,“ pokračoval Trpišovskı. Buďte si však jistí, že s realizačním tım červenobílıch udělá všechno pro to, aby zrovna tyhle dva Slavia ve čtvrtek večer měla na place.

Holeš je ten, kdo ze současném kádru dovede spolehlivě odehrát zápas na pro hru Slavie klíčovém postu defenzivního záložníka. A Olayinky vıkony jako by v Evropě vždy vyrostly o úroveň vıš.

I kvůli absencím způsobenım koronavirem slávisté proti Beer Ševě experimentovali s rozestavením, což se jim vymstilo.

Teď mají zatím jistotu jen v tom, že ve čtvrtečním utkání nebudou moci využít zraněného Ondřeje Karafiáta. „A otazník ještě máme u Petra Ševčíka. Moudřejší budeme až po večerním tréninku,“ dodal Trpišovskı.