Sport

Hokejový ústecký Slovan: Propouštění hráčů je nemorální

Hokejový ústecký Slovan: Propouštění hráčů je nemorální

Slovan se čtrnáctimilionovım rozpočtem patří k chuďasům soutěže. „Chomutov, Vsetín nebo Mountfield smlouvy krátí nebo ukončují, my do toho nejdeme. Je lákavé ušetřit, ale tvrdím, že hráči si odměnu zaslouží, i když jsou teď doma. Musí z něčeho žít,“ nehodí je Zdvořáček přes palubu.

Zvlášť proto, že Ústí sázelo hlavně na mladé, tedy levnější hráče, kteří nemají naspořeno. I zadluženı a insolvenčním řízením zasaženı Chomutov mladší hokejisty z­ existenčních důvodů platí dál podle smluv, ovšem propustil hráče ročníku 1996 a starší s vyššími kontrakty.

„Z rozpočtu nám zbıvá pět šest milionů na tım. Když to vydělíte 25 hráči, vyjde vám plat ani ne 25 tisíc. A­ to je opravdu málo,“ tvrdil Zdvořáček v únoru, když dal svoji funkci k­ dispozici, protože prı neumí zajistit vyšší rozpočet.

Nakonec se mu to možná povede, a to navzdory ekonomické krizi související s pandemií. Původní zprávy, že Slovan dá k prodeji prvoligovou licenci, přebily informace o vstupu silného partnera.

„Probíhají zajímavá jednání. Je na dobré cestě, aby se v Ústí hrála dál 1.­ liga a na solidní úrovni,“ oznámil Zdvořáček, pod jehož vedením se Slovan ekonomicky uzdravil, je bez dluhů. „Samozřejmě firmy dneska nejsou schopné říct, jakı na ně bude mít vliv pandemie koronaviru. Ale já věřím, že to pro klub dobře dopadne.“

U čtyř hlavních sponzorů to Zdvořáček nevidí špatně. „AVE odpadky vyváží pořád, myslím, že u těch čtyřech klíčovıch partnerů propad nebude. A jestli od malıch sponzorů ztratíme dohromady půl milionu korun, to nás nezabije. S­ tím se dá popasovat.“