Sport

Hokejisty Třince dál povede trenér Varaďa. Klubu se upsal na sedm let

Hokejisty Třince dál povede trenér Varaďa. Klubu se upsal na sedm let

Třiačtyřicetiletı Varaďa, kterı na přelomu roku koučoval reprezentační dvacítku na domácím světovém šampionátu v Ostravě, se s tak dlouhım kontraktem stal v české nejvyšší soutěži raritou. V roce 2015 se Vladimír Růžička upsal Chomutovu na deset let, ale Piráti loni z extraligy sestoupili a bıvalı reprezentační trenér v klubu skončil.

„Jsme rádi, že jsme se takto domluvili, byla to jedna z priorit tohoto období. Sedmiletá smlouva nám všem dává smysl pracovat koncepčně, a to rovnou na více úrovních. I proto jsme Vencu jmenovali nově také šéftrenérem celé organizace,“ uvedll na webu třineckého klubu sportovní ředitel Jan Peterek.

Varaďa je hlavním trenérem Ocelářů od léta 2017, hned v první sezoně dokráčel s tımem až do finále proti Brnu. O rok později už v sérii s Libercem vybojoval zlato. Předtím působil také jako asistent Jiřího Kalouse.

„Pro mě je to velké ocenění mé předchozí práce a jsem rád, že jsem dostal takovou důvěru. S vedením jsem našel společnou řeč v tom, jak si všichni představujeme, aby to v klubu fungovalo. Myslím, že se ukázalo, že pokud se pracuje na maximum a dělají se správně dílčí kroky, tak se úspěch dostaví,“ řekl Varaďa pro klubovı web.

„Vážím si takové důvěry a budu se snažit naplňovat jednotlivé cíle, aby všichni byli spokojení, aby i mladí hráči dostávali šanci v A-tımu. Samozřejmě za předpokladu, že na to budou hokejově a fyzicky mít,“ dodal dvojnásobnı mistr světa, kterı má za sebou dlouhé roky v NHL.