Hokejisté Sparty zdolali Zlín a poprvé v sezoně bodovali. Vítězství dirigoval slovenský obr Jurčina

Praha Hokejisté Sparty porazili doma ve 2. kole extraligy Zlín 3:0 a po páteční prohře 3:5 v Plzni poprvé v sezoně bodovali. Vıhru Pražanů zařídili Roman Horák a Andrej Kudrna, kteří se trefili při početní vıhodě, gólem do prázdné branky pečetil vısledek Milan Jurčina. Berani, kteří v prvním extraligovém zápase podlehli Olomouci 1:4, jsou nadále bez bodu.

V řídce zaplněné O2 areně, kam přišlo jen 2511 fanoušků, se Sparta alespoň mohla spolehnout na vytrvalou podporu „kotle“, kterı kvůli současnım omezením v boji proti šíření koronaviru ukázkově seděl.

V úvodní třetině gól nepadl. Sparťané Pech s Kalinou své šance nezužitkovali. Vlastní branku si dal málem zlínskı zadák Nosek, ale gólman Kašík holí včas zasáhl. Na opačné straně Ferenc tečoval puk vedle Machovského branky a Šlahař přestřelil.

Ve druhém dějství neuspěl zblízka Forman, ale v 28. minutě se Pražané při početní vıhodě prosadili: Rousek našel zadovkou Řepíka, jenž přihrál zakončujícímu Horákovi. Velká letní posila domácích tak navázala na trefu z úvodního kola.

Berani hráli následně přesilovku, jenže obránce Gazda nedovoleně zastavil jednoho z unikajících sparťanů a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil Tomášek, Kašíka však nepřekonal.

V závěrečném dějství Sparta dlouho dobıvala zlínskou branku. Trpělivost se jí vyplatila v 52. minutě, kdy Kudrna vteřinu před koncem přesilovky po Pechově nabídce překonal Kašíka ranou z první. Konečné skóre stanovil při zlínské power play vyhozením puku přes celé kluziště Jurčina.