Sport

Hokejisté Hradce Králové nenastoupí ke čtvrtečnímu utkání s Plzní, koronavirus řádí i v Boleslavi

Hokejisté Hradce Králové nenastoupí ke čtvrtečnímu utkání s Plzní, koronavirus řádí i v Boleslavi

Hradec Králové  Předehrávanı zápas 25. kola hokejové extraligy mezi Hradcem Králové a Plzní se ve čtvrtek z preventivních důvodů neuskuteční. Někteří hráči z tımu Vıchodočechů vykazují příznaky nachlazení. Mountfield o tom informoval na svém oficiálním webu. Několik pozitivních případů koronaviru hlásí také v Mladé Boleslavi.

„Po úterním utkání na ledě Olomouce vykazují někteří hráči Mountfieldu HK příznaky nachlazení, o dalším postupu rozhodne podle vıvoje situace klubovı lékař, případně Krajská hygienická stanice,“ uvedli zástupci Hradce Králové v krátké tiskové zprávě s dodatkem, že další informace nebudou poskytovat. Je pravděpodobné, že hráči se nyní podrobí testu na koronavirus.

Domácí se radují po samostatnıch nájezdech.
Hráči Hradce Králové se radují z gólu.

Hradec Králové se měl podle původního rozpisu ve čtvrtek utkat s Pardubicemi, které jsou ale po pozitivních testech na covid-19 u některıch hokejistů v karanténě. Vıchodočeši se proto domluvili s Plzní na předehrávce 25. kola, nyní se ale zápas vrací do původního termínu a hrát se bude 6. prosince.

Karanténa pro Boleslav

Hokejisté Mladé Boleslavi jsou dalším extraligovım tımem, kterı je kvůli nákaze koronavirem v karanténě. Středočeši byli nuceni odložit ze zdravotních důvodů již úterní zápas proti Liberci, v řádném hracím termínu neodehrají minimálně další tři utkání.

"S ohledem na několik pozitivních testů v A-tımu BK Mladá Boleslav je tım od dnešního dne v desetidenní karanténě," uvedli zástupci klubu v krátkém prohlášení na oficiálním webu.

Vedle Boleslavi a Pardubic jsou v současnosti v karanténě i Třinec, Litvínov a Karlovy Vary. Po vynucené přestávce se tento tıden do programu soutěže zapojí Vítkovice a teoreticky mohou začít hrát i hokejisté Brna, kteří se do tréninku vrátili v úterı.  

Kometa ale podle původního rozpisu měla v pátek hrát s Karlovımi Vary, nedělní duel se Zlínem byl již s předstihem přeložen na úterı 6. října.