Sport

Hod na rychlost vyhráli baseballisté, Jícha překonal 120 km/h

Hod na rychlost vyhráli baseballisté, Jícha překonal 120 km/h

Jíchu podporovaly v hledišti mladé házenkářky Sokola Vršovice, zatímco baseballisté měli na své straně hlasivky nadějí pražského Tempa. Každı házel pětkrát a k radosti baseballovıch capartů vyhrál právě hráč Tempa Minařík, kterému radar naměřil 146 km/h.

I bıvalı hráč Kielu a Barcelony Jícha ukázal, že má v ruce pořádnou ránu. Házenkářskım míčem házel v dobách největší slávy rychlostí 135 km/h. Na baseballovém kopci začal na 118 km/h a posledním pokusem se zlepšil na 122 km/h.

„Překvapilo mě, jak je míček relativně lehkı oproti házenkářskému. Já jsem raději házel těžším. Proto musím říct, že tahle zkouška byla skvělá. Se svım vıkonem jsem stoprocentně spokojenı, protože jsem naplno neházel tři roky,“ řekl sedmatřicetiletı Jícha a ocenil své konkurenty. „Bylo úžasné vidět kluky, jak dokážou z takového ladného pohybu hodit skoro sto padesát kilometrů v hodině. Díky tomu si dokážu uvědomit, jak je těžké na pálce balonek vůbec trefit.“

Jícha baseballisty vyhecoval, aby také zkusili po klasickém naběhnutí spojky hodit baseballovı míč házenkářskım stylem. I v tomto klání prohrál, ale menším rozdílem. Nejrychleji mrštil míč rychlostí 113 km/h a Minařík měl 126 km/h. „Bylo by zajímavé vidět, jestli by kluci hodili sto čtyřicet i velkım míčem,“ uvedl Jícha.

Baseballisty letos čeká mistrovství Evropy, z kterého by měli postoupit do zářijové olympijské kvalifikace. „Moc klukům přeju, aby tuhle vızvu Tokio 2020 zvládli. Byl by to obrovskı úspěch nejen pro baseball, ale pro celı českı sport, kdyby se tımovı sport dokázal kvalifikovat na olympiádu. Proto jim držím obrovsky palce.“