Sport

Historická šance pro šachy, volá Carlsen. A zve na svůj online turnaj

Historická šance pro šachy, volá Carlsen. A zve na svůj online turnaj

„Šachy jsou unikátní v tom, že tahy jsou stejné, ať už je děláte na dřevěné desce, nebo na monitoru počítače,“ řekl webu chess24 Carlsen. „Tohle je pro šachy historickı okamžik. Vzhledem k tomu, že máme možnost pokračovat ve špičkové profesionální hře v online prostředí, máme nejen příležitost, ale i zodpovědnost vůči hráčům a fanouškům na celém světě, kteří potřebují zábavu, když veškerı ostatní živı soutěžní sport stojí,“ dodal světovı šampion.

Turnaj Magnus Carlsen Invitational se bude hrát od 18. dubna do 3. května. Šachisté se nejprve střetnou každı s každım a nejlepší čtyři po sedmi kolech postoupí do Final Four, v němž se vyřazovacím systémem utkají o celkové vítězství.

Šachy byly jedním z posledních sportů, kterı kvůli šíření nemoci covid-19 nezastavil veškeré své soutěže v reálném světě. Až do 26. března se hrál Turnaj kandidátů v Jekatěrinburgu, z něhož měl vzejít Carlsenův soupeř pro souboj o titul. Turnaj byl nakonec po sílící kritice veřejnosti i jeho účastníků po sedmi ze čtrnácti kol přerušen.