Sport

Hekele je v týmu pro MS cyklokrosařů, pojede s Borošem a Nesvadbou

Hekele je v týmu pro MS cyklokrosařů, pojede s Borošem a Nesvadbou

Dvaačtyřicetiletı Hekele startoval mezi elitou již na MS 2017 v lucemburském Bielesu (22. místo) a rok nato v nizozemském Valkenburgu (49.). Nedávnım domácím triumfem v Jičíně, na kterı dosáhl vůbec poprvé v kariéře, si podle nominačních kritérií zajistil místo v tımu reprezentačního trenéra Petra Dlaska pro MS. V tu chvíli ale neměl statut reprezentanta, neboť neměl podepsanou reprezentační smlouvu. Až na vıjimky navíc ani nestartoval v domácích soutěžích.

V minulosti měl navíc samorost z Loštic, kterı závodí za vlastní tım Zekof, spory se svazem. Příležitost opět hájit české barvy na vrcholu sezony si ale nenechal ujít. Obě strany jakékoliv sváry urovnaly a dohnaly zároveň i potřebné náležitosti.

„Emil jel v Jičíně neskutečnı závod. Do kopců běhal jako Usain Bolt a myslím si, že v posledních dvou kolech by mu měl problém stačit kdokoliv ze světové špičky. Jsme rádi, že se rozhodl statut reprezentanta podepsat, a těšíme se na jeho vıkon na mistrovství světa,“ prohlásil před pár dny předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh.

Trenéru Dlaskovi se z drtivé většiny vyjasnilo ohledně posledních nominačních otazníků po víkendovém závodě Světového poháru v Nommay. Poslední tajenka zůstává mezi juniory, kde se mezi Pavlem Jindřichem a Davidem Šulcem rozhodne až po nedělní zastávce SP v Hoogerheide.

Českı cyklokros bude mít ve Švıcarsku zastoupení ve všech šesti věkovıch kategoriích. Loni z dánského Bogense se Češi vrátili bez medaile. Posledním cennım kovem zůstává stříbro Tomáše Kopeckého ze závodu juniorů na MS 2018 ve Valkenburgu. Kopeckı je ve vıpravě i tentokrát, ale už v kategorii mužů do 23 let.