Sport

Hejnová na ME družstev jasně ovládla závod na 400 metrů překážek

Hejnová na ME družstev jasně ovládla závod na 400 metrů překážek

K triumfu o půl sekundy před Ukrajinkou Annou Ryžykovovou jí stačil vıkon bezmála o sekundu pomalejší, než je její letošní maximum.

Čtyřnásobná medailistka z letošních mítinků Diamantové ligy Hejnová na poslední chvíli svolila k tomu, že v Bydhošti poběží svoji hlavní disciplínu místo původně plánované hladké čtvrtky, aby co nejvíce pomohla českému tımu v boji o záchranu v superlize.

I když Hejnovou trápila v Polsku zvıšená teplota, zvládla dva běhy v průběhu dvou dní. Ve finále se na rozdíl od pátečního rozběhu, kdy zakopla o předposlední překážku, vyhnula technickım problémům a v cílové rovince kontrolovala pozici.

Na mužskıch dlouhıch překážkách si Vít Müller vylepšil osobní rekord o 23 setin na 49,36 a ve vyrovnaném závěru obsadil páté místo. Na šest setin se přiblížil limitu IAAF pro účast na mistrovství světa v Dauhá, takže si vırazně zvıšil šanci získat pozvání na světovı šampionát díky postavení ve světovıch tabulkách. „Čas super. Mám radost z toho, že jsem se posunul v tabulkách. Ten čas je brutus a určitě se budu chtít ještě zlepšovat,“ řekl.

Šestou příčku obsadila za vıkon 436 centimetrů tyčkařka Romana Maláčová a šestí v protivětru skončili také Jan Veleba (10,76) a Klára Seidlová (11,77) na stovce.