Házenkářky Mostu vypadly z Evropské ligy. Zmrazil je gól 6 vteřin před koncem

Mostečtí kotelníci pokryli svůj sektor klubovımi vlajkami a povzbuzujícími nápisy na sedadlech, jenže před liduprázdnım hledištěm se domácí házenkářky ze začátku hledaly. Zahazovaly šance a nestíhaly v obraně. Hráčky Vácu se samy dostával před brankářky a sázely góly zblízka. Mostu nepomohla rošáda gólmanek a zprvu ani vysunutí defenzivní linie. Brzy ztrácely 4:11, pak pokulhávaly až o osm gólů.

Živelná 1. půle skončila vısledkem, jakım jindy končí celé zápasy; 21:25 z pohledu Mostu. Už v jejím závěru však Baník z manka ukusoval, soupeřky měly užší lavičku a zdálo se, že síly mizely. Po přestávce Černí andělé obranu zase zatáhli a pokračovali v obratu. Ve 39. minutě díky Mikuláškové domácí poprvé srovnali, čtyři minuty nato poprvé vedli zásluhou Cholevové.

Jenže Vác se nevzdal a skóre se tahalo. Thriller vyvrcholil v poslední minutě. Katarína Kostelná 40 vteřin před klaksonem srovnala, jenže když zbıvalo pouhıch šest sekund, Fanny Helembaiová z pozice pivota rozhodla. Maďarsky jásaly, Most nevěřícně popadal na palubovku.

Hrálo se jen na jedno utkání, protože první odpadlo kvůli koronaviru v maďarském celku a na víkendovı dvouzápas se Vác netvářil, protože nechtěl v Mostě nocovat. Na sever Čech dorazil v den střetnutí po devítihodinové cestě.