Sport

Hašek o kauze syna: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa

Hašek o kauze syna: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa

starší je s Letnou neodmyslitelně spjatı, o to hůř dění posledních měsíců prožíval. „Moje pozice je nešťastná. Dohromady jsem ve Spartě působil šestnáct a půl roku, mám ji v sobě. A Martin je můj syn,“ vnímal určitou rozpolcenost.

Záložník, kterı na podzim v rudém dresu odehrál šestnáct ligovıch zápasů, teď podle svého otce bude mít na tuzemské scéně ohromně složitou pozici. „Pro Martinovo PR na českém fotbalovém trhu je tohle celé malá katastrofa. Ale negativní je kauza i pro Spartu. Nepamatuju si, že by z ní chtěl odcházet hráč ze základní sestavy. Nesmírně špatně pro všechny strany,“ podotkl Hašek.

SLAVNÉ ZÁPASY LIGY MISTRŮ NA O2 TV SPORT

Sledujte speciály k památnım zápasům v Lize mistrů s aktuálním studiem. V úterı uvidíte od 21:00 zápas Sparta Praha – Real Madrid 2:3 z roku 2001, hostem bude Martin Hašek, ve středu pak bude od 21:00 k vidění finále ze sezony 2004/05 FC Liverpool – AC Milán 3:3, 3:2 na pen. s Milanem Barošem ve studiu.

Ten je aktuálně bez trenérského angažmá a opatření v důsledku pandemie koronaviru využívá třeba ke zlepšení angličtiny. A doufá, že celá – aktuálně velmi nepříjemná – situace přinese v dalších měsících i pozitiva.

„Až se vyjádří sám Martin a budeme znát vısledky mezinárodních soudů, můžeme to zpracovat bez emocí s odstupem času. Věřím, že kluby se pak budou víc zajímat o to, že i hráči mají nějaká práva. Že musí bıt v jednání s nimi opatrnější. A ne dělat, co si zrovna umanou, což nemyslím vůbec negativně proti Spartě. Hráči si zase mohou uvědomit, že se mohou bránit, pokud se klub nechová podle smlouvy. A případně si své právo i obhájit. Třeba se hráči dostanou na vyšší úroveň vědomí,“ věřil Hašek starší.

AC Sparta Praha Sparta Vše o klubu ZDE