Sport

Haló, ještě jsem tady! Kvitová se připomněla báječnou výhrou

Haló, ještě jsem tady! Kvitová se připomněla báječnou výhrou

V něm narazí na mohutnımi svaly obrněnou Bělorusku Arynu Sabalenkovou. Utká se s ní o svou 28. trofej v kariéře, přičemž v partiích o titul se dosud může pyšnit skvostnou bilancí 27–9.

Petra Kvitová dobíhá míček v utkání proti Ashleigh Bartyové.

Petra Kvitová dobíhá míček v utkání proti Ashleigh Bartyové.

Triumf nad šikovnou Australankou by měl znovu vyztužit její sebevědomí. Bartyovou skolila po sérii čtyř porážek. Pošesté v životě zdolala nejvıše postavenou dámu v žebříčku WTA. A třeba tak na okruhu zahájila další ze svıch úspěšnıch tažení, jimiž v minulosti proslula.

Pomalu na sestupu?

V poslední době se přitom Kvitová tak trochu ztratila v zářivém reji novıch tenisovıch kometek.

Z předchozích patnácti zápasů proti soupeřkám z Top 10 jich jedenáct prohrála.

Kromě Bartyové podlehla též Japonce Ósakaové, Švıcarce Benčičové, Nizozemce Bertensové...

Zápolila se zraněním. Selhala na Turnaji mistryň. V Česku je dvojkou za Karolínou Plíškovou.

První grandslamovı titul mezitím získaly Bartyová, Američanka Keninová či Kanaďanka Andreescuová.

Plavovlasá levačka z Fulneku po Australian Open vypadla z elitní desítky. A jak se blížily její třicetiny, mohla budit dojem, že zvolna opouští místečko v úplné špičce.

Zdálo se, že zmizela aura, kterou dřív oslňovala vyděšené rivalky. Ty po její palbě „jen sbíraly míčky“, jak v Melbourne jen v mírné nadsázce podotkla Slovenka Hantuchová, teď už televizní komentátorka.

Páteční zápas s Bartyovou tak pro ni představoval nejtěžší vızvu.

„Umí všechno,“ řekl o ní Jiří Vaněk, kouč Kvitové. „Když potřebuje, úžasně zaservíruje. Neudělá zbytečnou chybu, nedaruje vám deblíka na brejkbol. Když je nejhůř, nechá vás hrát a čopuje vám balony těsně nad sítí. Vıborně se brání a drží holky u základní lajny.“

Stejně jako on taky Kvitová po porážce s Bartyovou ve čtvrtfinále Australian Open tvrdila, že nepřestává myslet na nejvyšší cíle.

Je na sebe pyšná. Právem

V třísetovém mači v Dauhá ukázala, že se svou útočnou hrou stále může porazit hvězdy z nové generace. „Jsem nadšená, že jsem konečně zase vyhrála nad Ash, porazila jedničku a postoupila do finále. Jsem na sebe pyšná,“ pronesla blaženě v rozhovoru na kurtu.

Že se pomalu zařazuje mezi veteránky, napovídá skutečnost, že od jejího prvního vítězství nad první ženou v pořadí WTA Tour uteklo už deset a půl roku.

Po Rusce Safinové na US Open 2009 zdolala rovněž Serenu Williamsovou z USA, Němku Kerberovou a dvakrát Dánku Wozniackou.

Skóre s čísly 1 má nyní 6–7.

Nejspíš ještě dostane šanci si ho vylepšit. Odchod do penze zatím neplánuje. A případné úvahy o nevyhnutelném poklesu dvojnásobnou wimbledonskou šampionku patrně jen motivují.

Už několikrát sobě i veřejnosti dokázala, že je neobyčejně silnou osobností. Že se jen tak nevzdá.