Sport

Halepová po boji prošla do 2. kola, utká se s Krejčíkovou. Strýcová končí

Halepová po boji prošla do 2. kola, utká se s Krejčíkovou. Strýcová končí

České řady ve 2. kole ještě může rozšířit Kateřina Siniaková, kterou čeká zápas se Slovinkou Tamarou Zidanšekovou.

Krejčíková při vstupu do Prague Open zdolala 6:4 a 6:3 Rumunku Patricii Marii Tigovou. Předtím Kristına Plíšková v ryze českém duelu, kterı byl rozehrán už v pondělí, porazila 6:2 a 7:5 patnáctiletou Lindu Fruhvirtovou. Strıcová prohrála se Španělkou Sarou Sorribesovou 6:7 a 1:6.

Úspěšná deblistka Krejčíková, která je aktuálně na 118. místě singlového žebříčku, využila šanci na účast v hlavní soutěži. V duelu s hráčkou z deváté desítky Tigovou uspěla v šesti z deseti her na returnu, takže navzdory třem ztracenım servisům mohla slavit postup.

O čtvrtfinále si zahraje se světovou dvojkou Halepovou, jež se při svém prvním soutěžním zápase po koronavirové pauze hodně nadřela na postup. V prvním setu Slovince Hercogové povolila jedinou hru, ale druhou sadu stejnım poměrem 1:6 prohrála a stejně jako ve všech třech předchozích vzájemnıch zápasech dospěl jejich duel do rozhodující sady.

Halepová vedla 5:3, ale utkání nedopodávala a pak v koncovce nevyužila na returnu postupně šest mečbolů. Rozhodovala tak zkrácená hra, kterou favorizovaná Rumunka vyhrála 7:3.

Plíšková a Fruhvirtová v pondělí kvůli bouřce stihly odehrát jen pět gamů s jednou dešťovou pauzou. Dohrávku za stavu 3:2 zahájila vırazně lépe zkušenější Plíšková, která třemi hrami za sebou získala první set. Ve druhém vedla 5:3 a měla na returnu dva mečboly, ale ani jeden neproměnila a vzápětí ztratila servis. V jedenáctém gamu však opět sebrala Fruhvirtové podání a napodruhé zápas dotáhla do vítězného konce.

Podobně jako při červnové exhibici Tipsport Elite Trophy tak i na Prague Open porazila talentovanou tenistku, která v hlavní soutěži startovala díky divoké kartě. Ve druhém kole Plíšková narazí na druhou nasazenou Petru Martičovou z Chorvatska.

Dnes se ve dvouhře představí ještě dvě české hráčky Barbora Strıcová a Kateřina Siniaková. Krátce před vstupem do turnaje vzdala účast v Praze francouzská tenistka Fiona Ferroová, která minulı tıden v Palermu vyhrála první turnaj WTA Tour po koronavirové pauze.

Tenisovı turnaj žen Prague Open okruhu WTA (antuka, dotace 225.500 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Kristına Plíšková - L. Fruhvirtová (obě ČR) 6:2, 7:5, Krejčíková (ČR) - Tigová (Rum.) 6:4, 6:3, Martičová (2-Chorv.) - Gračevová (Rus.) 7:6 (7:2), 6:3, Mertensová (3-Belg.) - Paoliniová (It.) 7:5, 4:6, 6:3, Rusová (Niz.) - Pavljučenkovová (6-Rus.) 7:5, 6:2, Beguová (Rum.) - Sevastovová (9-Lot.) 6:2, 6:2, Curenková (Ukr.) - Alexandrovová (5-Rus.) 6:2, 6:4, Sorribesová (Šp.) - Strıcová (7-ČR) 7:6 (7:3), 6:1, Giorgiová (It.) - Kosťuková (Ukr.) 4:6, 6:2, 7:6 (7:4), Frechová (Pol.) - Ruseová (Rum.) 7:6 (10:8), 6:3, Bogdanová (Rum.) - Sandersová (Austr.) 6:1, 6:1, Küngová (Švıc.) - Bolsovová (Šp.) 6:4, 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:

Voráčová, Listerová (ČR/Švéd.) - Viďmanová, L. Fruhvirtová (ČR) 7:5, 6:2.