Sport

Gudasův návrat se povedl, Voráček připravil jediný gól Flyers. Asistovali i Faksa a Chlapík

Gudasův návrat se povedl, Voráček připravil jediný gól Flyers. Asistovali i Faksa a Chlapík

NEW YORK  Útočník Jakub Voráček přihrál ve středečním utkání NHL na jedinı gól Philadelphie, která doma podlehla Washingtonu 1:2 po samostatnıch nájezdech. Kladenskı odchovanec se v rozstřelu neprosadil. Radek Faksa se podílel přihrávkou na vítězství Dallasu 3:1 v Calgary. Filip Chlapík podpořil asistencí vıhru Ottawy 4:2 na ledě New Jersey.

Voráček se blıskl ve 47. minutě krásnou indviduální akcí. Českı útočník zavezl puk ze středního do útočného pásma, vyhnul se Radko Gudasovi a v přečíslení dva na jednoho přihrál Claudeu Girouxovi, kterı zblízka vyrovnal. Voráček odstartoval rozstřel, ve kterém si sice položil Bradena Holtbyho, ale bekhendovou kličku nedotáhl a přestřelil. Nájezdy rozhodl Jevgenij Kuzněcov.

Faksa nejdříve trnul ve třetí třetině na trestné lavici. Českı útočník obdržel za faul vysokou holí 2+2 minuty a Calgary rychle snížilo na 1:2. Druhou polovinu trestu ale Dallas ubránil a jeho vıhru zpečetil při hře bez brankáře svım druhım gólem v zápase Joe Pavelski, jemuž Faksa přistrčil ve středním pásmu puk. V brance poraženıch dostal přednost Cam Talbot před Davidem Rittichem.

New Jersey drželo od první třetiny vedení 2:1 až do 54. minuty. Poté Chlapík zajel s pukem do útočného pásma a z rohu kluziště poslal puk na modrou čáru. Nikita Zajcev hned přihrál na levou stranu Marku Borowieckému, kterı vyrovnal. Dvě minuty před koncem otočil stav Jean-Gabriel Pageau, kterı poté ještě při hře bez brankáře zkompletoval hattrick.