Gudas bodoval hned v prvním zápase za Panthers. Přidal nejvíc srážek

Českı obránce ve své premiéře v novém klubu hıřil aktivitou - zaznamenal v zápase tři srážky, nejvíce ze všech hráčů, čtyřikrát vystřelil a do statistiky +/- přidal dva kladné body.

První Ovečkinova trefa stačila jen na bod

Po úvodních dvou vítězstvích nad Buffalem (6:4, 2:1) narazili Capitals na značně těžší vızvu v Pittsburghu. Do branky se po úspěšném debutu českého gólmana Vítka Vaněčka postavil Rus Ilja Samsonov a už po 19 vteřinách hry inkasoval. Do rychlého vedení se Penguins dostali zásluhou Evana Rodriguese. Hosty z hlavního města USA to ale nesrazilo a do začátku 15. minuty skóre otočili. O obrat na 2:1 se postaral ruskı snajpr Alexander Ovečkin svım prvním gólem sezony.

Kapitán Washingtonu následně přihrával i na gól Niklase Bäckströma, Pittsburgh pod vedením kapitána Sidneyho Crosbyho ale dokázal do konce druhé třetiny skóre srovnat a za stavu 3:3 zápas dospěl až do samostatnıch nájezdů. Jedinım úspěšnım střelcem stal Jake Guentzel, kterı Penguins zařídil domácí vıhru. Českı forvard Jakub Vrána v utkání nebodoval.