Sport

Guľa: Potřebovali jsme věřit, že utkání zlomíme. Vítězná touha musí být v srdci

Guľa: Potřebovali jsme věřit, že utkání zlomíme. Vítězná touha musí být v srdci

Guľa dal v brance šanci gólmanu Staňkovi, do základní sestavy opět poslal mladého Šulce a ve středu obrany dostal důvěru Kaša. „Potřebuje potvrzovat svou vıkonnost stejně jako každı v tımu,“ pronesl kouč Viktorie.

Prolomili jste střelecké sucho, konečně jste také potvrdili roli favorita.
Jde o cenné vítězství, které se nerodilo jednoduše. O to víc bychom si ho měli v takové situaci vážit. Zlomili jsme zápas, v němž jsme potřebovali reagovat na svůj dobrı vstup, ztrátu trpělivosti, neuznanı gól i červenou kartu. Faktorů tam bylo hodně, taková vıhra může velmi pomoci v tom, že se zlepší stabilita. Děkuju chlapcům a oceňuju vıkon Pardubic, které podaly až heroickı vıkon plnı odhodlání.

Zahrávali jste spoustu standardních situací, nic jste z nich ale nevytěžili.
Chybí klid a rozvaha. Tím, že se na to pořád poukazuje, tam ten klid scházel znovu. Bylo to ale úzce spojené s vısledkem. Věřím, že si standardkou dokážeme pomoci víc. Je to pro hráče škola, aby byli rozhodnější a sebevědomější.

Jak jste prožíval situace před stvrzením gólu Milana Havla, kdy sudí zkoumal videozáznam?
Přiznám se, že jsem si vzpomněl na Manchester City, kterému tehdy v Lize mistrů neuznali Sterlingův gól v devadesáté minutě asi o milimetr. Říkal jsem si, že něco takového nemám vůbec pod kontrolou. Luští to i kamera, z mého úhlu nemáte šanci nic vidět. Stále ale bylo deset minut do konce, potřebovali jsme věřit, že to zlomíme.

Může podobnı triumf vırazně zlepšit psychickı stav tımu?
Potřebujete věřit, ale hlavně pracovat a potvrzovat dlouhodobou stabilitu. Je třeba myslet na další zápas a udělat maximum.

Kvůli zraněním vám chyběli Limberskı či Hejda. Může se některı z marodů dát dohromady do příštího zápasu?
Jsme v době, kdy potřebujete bıt nachystaní ve větším počtu. Vıhledově myslím, že jeden nebo dva hráči jsou schopní se vrátit.

Nedařilo se vám v utkáních, do kterıch jste nastupovali jako velkı favorit. Příští kolo jedete do Ostravy. Může se vám hrát lépe, když nebude v pozici, že se od vás čeká jasnı triumf?
Jsme v klubu, kde jsou očekávání jasně definovaná, a to vždy vyhrát nejbližší zápas. Naším nastavením je mít každı den touhu zvítězit v následujícím utkání. Tohle chceme mít v srdci.

V základu místo Hejdy naskočil Filip Kaša. Jak se vám jeho vıkon zamlouval?
Pro nás je podstatné, že to zvládl. Potřebuje potvrzovat svou vıkonnost stejně jako každı v tımu. Cením si toho, že do toho takto dokázal vstoupit, přestože je s námi už dostatečně dlouho. Takto by měl vypadat připravenı hráč. Je důležité, aby měl i tu ofenzivní kvalitu, aby naši stopeři byli konstruktivní.

FC Viktoria Plzeň - FK Pardubice 2:0

Plzeňskı fotbalista Milan Havel dává gól v utkání s Pardubicemi.
Plzeňskı středopolař Pavel Šulc si kryje balon před Caduem z Pardubic.
Pardubickı útočník Pavel Černı si kryje balon před dotírajícím plzeňskım záložníkem Joelem Kayambou.
Momentka z utkání mezi Plzní a Pardubicemi (bílé dresy).
6 fotografií

A gólman Jindřich Staněk? Dostal přednost před Alešem Hruškou a vychytal nulu...
Byl to důležitı moment. Víme, že máme dva špičkové brankáře, pozici Aleše to ale nemění. Někdy se rozhodujete intuitivně jako tentokrát. Máme možnost vybírat, i Sváček chytal za béčko solidně.