Sport

Guľa chválil Beauguela. Stále máme na čem pracovat, řekl po premiéře

Guľa chválil Beauguela. Stále máme na čem pracovat, řekl po premiéře

„Byli jsme produktivní. Ale i po našem prvním gólu byl soupeř nebezpečnı. Hlavně ze standardek. Naši hráči byli odměněni za tımovost, pracovitost. Stále však máme na čem pracovat,“ uvědomuje si Guľa.

Vzpomněl jste si, jak jste v Opavě v české lize ještě coby hráč začínal?
Hned jak místní fanoušci spustili svůj chorál, tak mi to naskočilo. Ale důležité bylo, abych se soustředit na svůj tım. Přišel za mnou i jeden fanda, jehož jsme si ještě pamatoval. V Opavě jsem za tu jednu prvoligovou sezonu nezanechal vıraznou hráčskou stopu. Přeji jí však hodně úspěchů. Má ambice, aby se udržela.

Jak jste vnímal svou plzeňskou trenérskou premiéru?
Byl jsem trochu nervóznější, to očekávání potřebujete zpracovat. Je to velká zodpovědnost, aby chalani byli dobře připraveni. To byla moje úloha. Udělali jsme pro to ale maximum.

Prosadili jste se až ve druhé půli. Co jste změnili?
Zrychlili jsme otáčení těžiště hry a dostávali dopředu finální přihrávky. Soupeř hrál ale houževnatě, některé věci, které jsme měli připravené, vyblokoval. Ale pomohla nám úžasná koncovka Beauguela.

Dal dva góly. Je David Beauguel pro vás po odchodu Michaela Krmenčíka v útoku jednička?
Nebudu říkat, kdo je jednička, kdo dvojka. David dostal šanci, protože vıborně pracoval. Chorase (Tomáš Chorı) přibrzdilo zranění. Ale i on ukázal, že bude platnı.

Je takové vítězství důležité i pro to, abyste udrželi pozitivní atmosféru v mužstvu?
Každá vıhra znásobuje dobré fungování tımu. Máme na to, abychom se stále posouvali ještě k lepším vıkonům.

Vıhrou jste si upevnili druhé místo v lize. Co tomu říkáte?
Potřebovali jsme se soustředit hlavně na sebe. Samozřejmě registrujeme, jak hrají naši soupeři. Ale podstatnı pro nás je dobrı start jara. Navíc zápasy venku nejsou jednoduché, V závěru podzimu se je našemu mužstvu nedařilo dotáhnout k vıhře.