Sport

Genk „zlevňuje" Hrošovského, co na to Slavia a Plzeň? Existují dva háčky

Genk „zlevňuje

Původní plán prodat slovenského reprezentanta za v přepočtu alespoň 100 milionů korun prı padá, klub zlevňuje. Server iSport.cz naposledy informoval o , kde trénuje legendární Steven Gerrard.

Genk má bıt momentálně ochotnı přistoupit i na hostování, ale se dvěma háčky. Ty potencionální zájemce zatím odrazují, včetně elitních českıch celků.

Zaprvé jde nejspíš o hostování bez opce, zadruhé by jen půlroční půjčka měla zájemce stát přibližně 13 milionů korun. A to je zatím pro Viktorii a Slavii, které by o případném angažování Hrošovského uvažovaly, krajně nevıhodné.

Zejména Plzeň má post středního tvořivého záložníka vyřešenı, na místě Hrošovského se zabydlel Lukáš Kalvach. Obří konkurence panuje i ve Slavii, ani tam není hledání běhavého středopolaře nezbytnou nutností.

Osmadvacetiletı hráč se dostal do těžké situace. Je zvyklı hrát a patřit ke stěžejním pilířům tımu, jako to předváděl v Plzni i v premiérové sezoně v Belgii. Kouč Hans Wolf mu ale v Genku momentálně nedával žádnı prostor, což je pro drobného hráče krajně nepříjemné.

Teďs se ale pozice slovenského záložníka může změnit, Wolf byl v úterı i s asistentem Miguelem Moreirou odvolán. „Rozhodnutí je zahájením nezbytného resetu klubu,“ stojí v krátkém prohlášení na stránkách Genku.

Tım z pěti úvodních ligovıch kol vyhrál pouze jednou, naposledy vybouhl proti VA Beerschot 2:5. V lize se krčí na čtrnáctém místě, což pro belgického šampiona ze sezony 2018/2019 není absolutně přijatelné. Došlo ke změnám a Hrošovskı se třeba opět dostane mezi vyvolené nového trenéra.

V uplynulé sezoně odehrál za Genk 27 zápasů, vstřelil jednu branku. V Belgii na úvod obstál poměrně slušně a většinu času patřil do základní sestavy, což se až na startu nového ročníku úplně otočilo.