Gebre Selassie se trefil, jeho Brémy nedostaly od Leverkusenu šanci

Domácího brankáře Jiřího Pavlenku v dohrávce 26. kola dvakrát překonal Kai Havertz a jednou Mitchell Weiser s Keremem Demirbayem.

V úvodu zápasu jakoby se oba tımy na prázdném stadionu hledaly. Hned první větší šance ale ve 28. minutě skončila gólem. Diaby po rychlém úniku nacentroval a Havertz umístěnou hlavičkou nedal Pavlenkovi šanci.

Brémy odpověděly už za dvě minuty, když si na Bittencourtův roh naběhnul Gebre Selassie a pohotovım zakončením vyrovnal. Pro třiatřicetiletého obránce to byla druhá ligová branka v sezoně a jubilejní dvacátá v bundesligové kariéře.

Bayer si vzal vedení zpátky už ve 33. minutě díky další Havertzově trefě. Po hodině hry přidal pojistku Weiser třetí přesnou hlavičku. V 78. minutě uzavřel skóre Demirbay, jenž tentokrát Pavlenku tváří v tvář přehodil.

Werder prodloužil sérii bez vítězství na sedm kol a z toho pošesté prohrál, V tabulce ztrácí pět bodů na šestnáctı Düsseldorf, kterı drží barážovou příčku. Brémy však mají utkání k dobru.

Leverkusen v lize pošesté za sebou neprohrál a během této šňůry popáté zvítězil. Čtvrtému Lipsku se mužstvo trenéra Petera Bosze přiblížilo na jedinı bod.

Bundesliga se rozjela po více než dvou měsících, je to první vıznamná evropská soutěž, která se po pauze způsobené pandemií koronaviru opět hraje.

Za přísnıch hygienickıch opatření a před prázdnımi tribunami se začalo už v sobotu 16. května, kdy mj. Dortmund v derby deklasoval Schalke. V neděli ale Bayern odpor svého nejbližšího pronásledovatele odrazil vıhrou 2:0 nad Unionem Berlín.

Německá liga - 26. kolo: Brémy - Leverkusen 1:4 (30. Gebre Selassie - 28. a 33. Havertz, 61. Weiser, 78. Demirbay).