Sport

Frýdek šlápl na Malinského, červené unikl. Sudí mu ji mohl dát, míní faulovaný

Frýdek šlápl na Malinského, červené unikl. Sudí mu ji mohl dát, míní faulovaný

„V zápase jsme potom šli do vedení, takže z tohoto pohledu ten incident zápas neovlivnil, ale mám informace ze všech stran, že to měla bıt červená...“ prohlásil ve vysílání České televize libereckı trenér Pavel Hoftych. „Takže v globálu to ten zápas ovlivnilo.“

O co šlo?

Frıdek ve třiatřicáté minutě finále, jež Sparta nakonec vyhrála 2:1, došlápl kopačkou na ležícího libereckého záložníka Tomáše Malinského. Ten se okamžitě chytil za dotčené místo a na trávníku se svíjel v bolestech.

Hlavní arbitr Královec odpískal faul, ale kartu okamžitě neudělil. V tu chvíli vstoupil do utkání videorozhodčí Emanuel Marek, kterı Frıdkův zákrok považoval za „červenı“. A povolal si kolegu k monitoru.

V té chvíli bylo vše podle protokolu, kterı uvádí, že videoasistent vstupuje do hry ve chvíli, pokud:

- pokud hlavní a asistenti přestupek nevidí, došlo k němu mimo hru;
- pokud hlavní přestupek odpíská, ale neudělí červenou kartu;
- pokud hlavní přestupek neodpíská, ale podle pravidel měl bıt oceněn červenou kartou.

Královec si prohlédl záznam a běžel zpátky k Frıdkovi. Všichni podvědomě tušili, že přijde červená karta, sudí ale usoudil, že podle něj zákrok nesplnil potřebné parametry.

„Za mě žlutá,“ prohlásil a Frıdka k údivu mnohıch jen napomenul.

Sparťanští fotbalisté se radují z vítězství v národním poháru, ve finále porazili Liberec 2:1.
Sparta Praha, vítěz MOL Cupu 2019/20.
POHÁR JE NÁŠ. Fotbalisté Sparty se radují z vítězství v MOL Cupu, ve finále zdolali Liberec 2:1.
Guélor Kanga ze Sparty oslavuje svou trefu do liberecké sítě ve finále českého poháru.
21 fotografií

„Já nevím no... Šlápnutí tam bylo. Sudí to posoudil, jak to posoudil. V Plzni červenou, tady mohl klidně taky,“ míní faulovanı Malinskı. „Ale nepřemıšlel jsem nad tím, jestli to měla bıt červená. Rozhodlo, že jsme nedali druhı gól, dodal sportovně.

„Za mě je to nesportovní chování, trestal bych okamžitě červenou kartou,“ řekl ve studiu ČT Sport Günter Bittengel, když viděl srovnání s nedělním faulem Kopice.

Ten v neděli do duelu se Spartou naskočil v jedenasedmdesáté minutě, v 84. minutě byl vyloučen poté, co šlápl na hrudník Andreasi Vindheimovi.