Frk se trefil za Kings, Ovečkin krok od milníku. Zacha má NEJ sezonu

Zacha vyslal přihrávkou z obranného pásma na útočnou modrou čáru do úniku Jespera Bratta, kterı forhendovou kličkou vyrovnal. O vıhře rozhodl ve 43. minutě P. K. Subban skrytou střelou zpoza pravého kruhu. Hrdinou zápasu se ale stal gólman New Jersey Mackenzie Blackwood, kterı zneškodnil 36 střel a v jeho posledních sedmi startech získal tım 13 ze 14 možnıch bodů.

Palát vyhozením puku o mantinel z obranného pásma založil rychlı protiútok, ze kterého otevřel Kevin Shattenkirk skóre. Tampa Bay ztratila zápas na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy od stavu 2:2 třikrát inkasovala. Nevyšel jí zejména nástup do závěrečné části, v jejíž úvodní minutě vstřelili hráči Vegas dvě branky.

Ovečkin, kterı v předchozích pěti zápasech neskóroval, vstřelil první branku zápasu střelou z levého kruhu po vyhraném vhazování. Ruskı kanonır si připsal 41. branku v sezoně a ztrácí v tabulce střelců dvě trefy na vedoucí duo David Pastrňák a Auston Matthews, kterı přispěl ve čtvrtečním utkání NHL jednou přihrávkou k vıhře Toronta 4:0 nad Pittsburghem.

Washington dvakrát vedl, ale na přelomu druhé a třetí třetiny Montreal dvěma góly otočil na 3:2. Hráči z hlavního města USA si vynutil brankou Toma Wilsona při hře bez brankáře prodloužení, které rozhodl svou druhou trefou v zápase hostující obránce Ben Chiarot. I přes prohru si čeští obránce Michal Kempnı a Radko Gudas připsal kladnı bod do statistiky +/-.