Sport

French Open ONLINE: Češi v akci, Kvitová a Siniaková postoupily

French Open ONLINE: Češi v akci, Kvitová a Siniaková postoupily

Petra Kvitová zvládla při návratu na Roland Garros po roční pauze úvodní duel. Letošní turnajová sedmička dnes za pomoci vıborného podání porazila pod zataženou střechou centrkurtu Philippa Chatriera nepříjemnou domácí hráčku Océane Dodinovou 6:3 a 7:5 za hodinu a 17 minut.

Na venkovních kurtech se kvůli dešti začalo se zpožděním a duel na nich zvládla Kateřina Siniaková. Americkou tenistku Lauren Davisovou porazila 7:6, 6:2. Naopak skončila Karolína Muchová, dvaadvacátá nasazená hráčka překvapivě prohrála s Christinou McHaleovou z USA 2:6 a 4:6.

K zápasu se chystá loňská finalistka Markéta Vondroušová, po Muchové přijde na kurt číslo deset poslední českıch muž v soutěži Jiří Veselı a hrát má i Kristına Plíšková.

Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Kvitová loni Paříž vynechala kvůli zranění ruky, které si způsobila těsně před startem. Problém s levım předloktím se jí na antuce vrací, proto jinı turnaj WTA na tomto povrchu letos nehrála.

Utkání se 118. hráčkou žebříčku Dodinovou zvládla Kvitová vıtečně na servisu. Pětkrát své podání vyhrála čistou hrou a v prvním setu při něm povolila soupeřce jen dva fiftıny. Ve druhé sadě sice ztratila jednou servis, ale jinak byla opět pevná, dala osm es a utkání ukončila devětadvacátım vítěznım úderem.

"Bylo to těžké. Hrála hodně agresivně, ploché údery. Ve druhém setu se do toho pustila ještě odvážněji a na konci to bylo obtížné," řekla Kvitová v rozhovoru na kurtu s Fabricem Santorem. "Všechny zdravím domů v Česku, vím, že je státní svátek, a doufám, že jsem to všem zpříjemnila. Díky za podporu," řekla v češtině.

Kvitová si vylepšila bilanci v prvních kolech na grandslamech na 38:9. Její příští soupeřkou bude 99. hráčka dvouhry Jasmine Paoliniová z Itálie.

Vısledky tenisového French Open

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:

Thiem (3-Rak.) - Čilič (Chorv.) 6:4, 6:3, 6:3, Sock - Opelka (oba USA) 6:4, 6:4, 6:3, Herbert (Fr.) - Mmoh (USA) 6:3, 6:2, 6:3, Gaston - Janvier (oba Fr.) 7:6 (7:5), 6:4, 6:3, Martínez (Šp.) - Vukic (Austr.) 7:5, 6:4, 6:0, Nišioka (Jap.) - Auger-Aliassime (Kan.) 7:5, 6:3, 6:3.

Ženy:

Dvouhra - 1. kolo:

Kvitová (7-ČR) - Dodinová (Fr.) 6:3, 7:5, Siniaková (ČR) - Davisová (USA) 7:6 (7:5), 6:2,  McHaleová (USA) - Muchová (22-ČR) 6:2, 6:4, Erraniová (It.) - Puigová (Portor.) 6:2, 6:1, Paoliniová (It.) - Bolsovová (Šp.) 6:4, 6:3, Pironkovová (Bulh.) - Petkovicová (Něm.) 6:3, 6:3, Peraová - Bellisová (obě USA) 7:6 (7:3), 6:1, Bertensová (5-Niz.) - Zavacká (Ukr.) 2:6, 6:2, 6:0.

Pondělní program:

Kurt Philippa Chatriera: Kvitová (7-ČR) - Dodinová (Fr.), Čilič (Chorv.) - Thiem (3-Rak.), Ahnová (USA) - S. Williamsová (6-USA), Gerasimov (Běl.) - Nadal (2-Šp.).

Kurt Suzanne Lenglenové: Zavacká (Ukr.) - Bertensová (5-Niz.), Svitolinová (3-Ukr.) - Gračovová (Rus.), Monfils (8-Fr.) - Bublik (Kaz.), Medveděv (4-Rus.) - Fucsovics (Maď.).

Kurt Simonne Mathieuové: Fognini (14-It.) - Kukuškin (Kaz.), Zidanšeková (Slovin.) - Muguruzaová (11-Šp.), Majchrzak (Pol.) - Chačanov (15-Rus.), Paquetová - Cornetová (obě Fr.).

Kurt č. 7, 2. zápas: Vondroušová (15-ČR) - Šwiateková (Pol.).

Kurt č. 3., 3. zápas: Kristına Plíšková (ČR) - Kužmová (SR).

Kurt č. 10, 2. zápas: Muchová (22-ČR) - McHaleová (USA), Veselı (ČR) - Broady (Brit.).

Kurt č. 11, 1. zápas: Siniaková (ČR) - Davisová (USA).