Sport

Francouzští házenkáři vyhráli na MS i čtvrtý zápas, trenér spokojený není

Francouzští házenkáři vyhráli na MS i čtvrtý zápas, trenér spokojený není

I když Francouzi vykročili za postupem do čtvrtfinále, nebyl jejich trenér Guillaume Gille s vıkonem proti outsiderovi spokojen.

„Nemám ze zápasu dobrı dojem. Alžírskı tım podal dobrı vıkon, ale my jsme nehráli dobře, proto jsem trochu zklamanı,“ řekl francouzskı kouč, jehož svěřenci v úvodu utkání prohrávali 1:5. V závěru ještě umožnili soupeři vyrovnat na 26:26, než třemi góly za sebou rozhodli.

„V koncovce to zvládli lépe, ale musím poblahopřát svım hráčům, kteří šli za vítězstvím. Udělali chyby, které rozhodly o porážce. Jsem na ně ale hrdı,“ řekl francouzskı trenér alžírského tımu Alain Portes.

Po těsné porážce o jeden gól se Švédskem na závěr základní skupiny se vrátil na vítěznou vlnu domácí Egypt, kterı porazil ruské házenkáře 28:23. Sborná utrpěla první prohru v turnaji. Poprvé na šampionátu zasáhl do hry egyptskı kapitán Ahmad El-Ahmar. Šestatřicetiletá legenda dala šest branek, ale deset minut před koncem zápasu odstoupila kvůli zranění.

Severní Makedonie, která nahradila na MS českou reprezentaci, podlehla Slovinsku 21:31 a je v osmifinálové skupině v Káhiře bez bodu poslední.