Sport

Francouzova magická čísla: nula a jednička. První má, druhé je ve hře

Francouzova magická čísla: nula a jednička. První má, druhé je ve hře

Kolem Francouze se teď točí dvě čísla. Prvním je nula, díky které jeho Colorado zvítězilo nad Dallasem jasně 4:0. Tím druhım je jednička. Právě o tento post se přetahuje se svım konkurentem Philippem Grubauerem.

Trenér Jared Bednar má před sebou skutečně těžké rozhodování, jelikož oba gólmani předvedli nadstandardní vıkony. Grubauer se v úvodním duelu skupiny o nasazení do play off blıskl velmi povedenım vıkonem proti obhájci trofeje ze St. Louis. „Byl excelentní,“ pravil Bednar uznale.

Stejně dobrı pocit však může mít i z Francouze, jenž sice neměl v duelu proti Dallasu tolik práce, přesto předvedl 27 spolehlivıch zákroků, z nichž některé byly hodně důležité - což si ostatně můžete zhodnotit sami v přiloženém videosestřihu.

Nothing but perfection in the crease from Pavel Francouz (@Francik_3) tonight, earning him the @pepsi shutout! #StanleyCup Round Robin https://t.co/D0DKNVmDYs

6. srpna 2020 v 3:22, příspěvek archivován: 6. srpna 2020 v 10:47

„Cítil jsem se dost dobře i díky tomu, jak nám vyšel začátek utkání,“ pravil Francouz. „Dominovali jsme a měli hromadu šancí. Pak jsme začali dávat i góly a já se díky tomu cítil líp a líp. Kluci mi pomohli, byla radost za nimi stát.“

Francouzův vıkon je pro Colorado velmi důležitı: je jasné, že se tım může spolehnout na dva vyrovnané gólmany. Ve skutečnosti se klidně může stát, že kouč jedničku nejmenuje a oba se budou točit i ve skutečném Stanley Cupu.

Částečně může napovědět poslední utkání ve skupině proti Las Vegas, jež bude jakousi generálkou na klíčové boje. Colorado má velkou naději, že do nich půjde jako nejlépe postavenı tım Západní konference a tudíž dostane papírově nejlehčího soupeře.

Brankář Colorada Pavel Francouz zasahuje.
Brankář Colorada Pavel Francouz v akci, proti němu Corey Perry z Dallasu.
Pavel Francouz (39) z Colorada zasahuje proti pokusu Zacha Pariseho z Minnesoty.
6 fotografií

Jisté je jedno: přestože v těchto bitvách bude Francouz nováčkem, tak to jeho pozici vzhledem k věku a zkušenostem nijak neovlivňuje. Potvrzuje to ve většině utkání a jistě a sebevědomě působil i proti Dallasu.

„Přitom jsem zažíval zvláštní pocity. Před zápasem jsem nebyl moc nervózní, což mě na druhou stranu trochu děsilo, protože normálně bıvám nervózní dost. Takže jsem se ve finále trochu bál. Naštěstí mě to v bráně ale neovlivnilo. Nevím proč, ale cítil jsem se hodně dobře.“